WAŻNY ELEMENT…

WAŻNY ELEMENT…

WAŻNY ELEMENT… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Znaczenie stanika sportowego… Prawdopodobnie nie poszłabyś biegać bez zakładania dobrze wyściełanych i utrzymujących nogę butów. Więc dlaczego zaniedbujemy swoje piersi? Wiele kobiet przywiązuje dużą wagę do wyglądu podczas treningu i kupują dopasowany zestaw topów i leginsów oraz skarpetki i tenisówki we współgrającym kolorze. Niestety część z nich zapomina zaopatrzyć się w odpowiedni strój wspierający ich piersi oraz pomagający trenować wygodnie i bez ograniczeń. Ok, spójrzmy prawdzie w oczy, z punktu widzenia mody prawdopodobnie łatwiej dopasować kolorem codzienny stanik z topem i znaczkiem Nike na butach. A jeśli zapomnisz zabrać ze sobą stanika sportowego, możesz zwykle poradzić sobie ze zwykłym, codziennym stanikiem. Jednak jeśli chodzi o trening, twój codzienny stanik nie zda egzaminu, chyba że ćwiczysz jogę albo założyłaś top treningowy z ukrytym wsparciem dla biustu. Zwykłe staniki nie są odpowiednio zaprojektowane dla kobiet poruszających się bardzo intensywnie.

Więzadła Coopera… Prowadzi to do osłabienia więzadła Coopera czyli „tkanki łącznej w piersiach, która pomaga zachować integralność strukturalną” piersi. Więzadła Coopera są w sposób elastyczny przyczepione do obojczyka, czyli dużej kości pomiędzy ramieniem i klatką piersiową, co daje biustowi jego charakterystyczny kształt i formę. Tak jak inne tkanki łączne w ciele, więzadła Coopera są podatne na zużycie i rozerwanie, jak również tracą na sile, gdy kobieta dojrzewa.
Pewne czynniki wpływają na siłę więzadła Coopera u poszczególnych kobiet. Na przykład, jeśli masz małe piersi i nosisz stanik w odpowiednim rozmiarze, nigdy nie wykonywałaś forsownych ćwiczeń i nie masz dzieci, twoje więzadła Copera powinny być całkiem silne, a twoje piersi powinny być umieszczone wysoko na klatce piersiowej, nawet jeśli zdejmiesz stanik. Jednak, jeśli jesteś kobietą z bardzo dużym biustem, matką lub ćwiczysz bardzo intensywnie nie nosząc odpowiedniego stanika, może się okazać, że twoje piersi nie są w tym samym miejscu, w którym były kiedyś.
Relaksyna, hormon peptydowy, który uwalniany jest podczas ciąży również wpływa na elastyczność więzadła Coopera. Dlatego bardziej prawdopodobne jest, że piersi staną się mniej jędrne po ciąży. Stymuluje ona również rozrost gruczołów w piersiach, które odpowiedzialne są za produkcję mleka. Właśnie dlatego piersi są większe i cięższe podczas ciąży, co jeszcze bardziej obciąża więzadła.
Jeśli kiedykolwiek miałaś nadwagę i straciłaś znaczną ilość zbędnych kilogramów w krótkim czasie, być może z pomocą niskokalorycznej diety, możliwe jest, że piersi zmieniły się w wyniku ekstremalnej zmiany wagi, co również osłabia więzadła Coopera. Bezpieczna utrata zbędnego tłuszczu, na poziomie 0,5 – 1 kg tygodniowo zalecana jest w celu zachowania wagi długoterminowo, ponieważ hormonalna reakcja na obniżenie wagi może być bardzo myląca dla ciała. Pozwala to również skórze na wolne obkurczanie się, ponieważ mięśnie stają się bardziej solidne i stonowane. Dzięki temu piersi mają szansę wyglądać na bardziej uniesione. Jednak nawet jeśli masz mniejszy biust, nie myśl, że grawitacja na ciebie nie zadziała. Każdy jest zagrożony.