TRENING NA MASZYNACH DLA KOBIET…

TRENING NA MASZYNACH DLA KOBIET…

TRENING NA MASZYNACH DLA KOBIET… 300 450 FitNow - treningi personalne

Jeśli jesteś kobietą, która dopiero zaczyna swoją przygodę na siłowni, możesz czuć się nieco onieśmielona. Nie tylko ze względu na przytłaczające rzędy maszyn otaczające cię zewsząd, ale większość siłowni pełnych jest umięśnionych facetów, którzy wyglądają jakby mieli zmiażdżyć wszystko na swojej drodze, włącznie z Tobą.
Jeśli ten opis zgodny jest z Twoimi odczuciami, nie jesteś sama. Wiele kobiet może się z nim identyfikować. Ale jeśli jesteś gotowa podjąć malutki krok poza barierię swojego komfortu, będziesz na drodze do fantastycznego postępu fitnessowego.
Spójrzmy na niektóre z kluczowych punktów, o których musisz wiedzieć, by zaprojektować trening na maszynach, który zapewni Ci dobry start i schemat treningowy.

Co musisz wiedzieć? Po pierwsze, utrzymuj treningi tak proste jak to możliwe. Twoim celem w tym momencie jest, aby mięśnie przyzwyczaiły się do regularnego wysiłku i były przygotowane na późniejsze bardziej zaawansowane programy.
Ponieważ jesteś nowa w temacie podnoszenia ciężarów, Twoje ciało szybko zareaguje nawet na podstawowe ćwiczenia. Postęp więc nastąpi szybko. Śledź te zmiany dla motywacji – to się nazywa pozytywne wzmocnienie!
Trening siłowy na maszynach jest świetny, ponieważ aparatura pomaga przy utrzymaniu prawidłowej formy ruchu, bez nadmiernego obciążania początkującego. Nie musisz się starać o właściwą formę tak bardzo jak to bywa z hantlami. Ćwiczenia na maszynach również pomagają w ten sposób poczuć się pewniej i bardziej komfortowo na siłowni.

Skup się na formie!!! Na tym etapie, celem nie jest osiągnięcie maksymalnego możliwego obciążenia. Nie musisz martwić się o życiowe rekordy. Na razie, staraj się oswoić z otoczeniem i upewnić, że każde ćwiczenie wykonujesz poprawnie.
Na urządzeniu znajduje się instrukcja wykonania poprawnie ćwiczeń, ale jest jeszcze kilka rzeczy, na które musisz uważać. Pierwsza, upewnij się, że Twoje plecy płasko przylegają do ławki lub oparcia na maszynie. Druga, uważaj na przeprost kolan i łokci, gdy wykonujesz wyciskanie w pionie, wyciskanie na klatkę w poziomie, wiosło w poziomie, ściąganie linki wyciągu nadchwytem, czy prostowanie kolan.

Nie wychodź za daleko poza strefę komfortu… Trenuj ciężko, ale nie tak ciężko, by strefa komfortu zniknęła, a ty chciałabyś po prostu zrezygnować. Jeśli opuścisz siłownię z uczuciem kompletnego wyczerpania z powodu ciężkiego treningu, mogą wystąpić negatywne uczucia wobec samego treningu. Oczywiście powinnaś unikać złych uczuć związanych z treningiem. Zamiast uczucia wyczerpania, należy pozostać z wrażeniem pobudzenia i podekscytowania wizją następnego treningu. Jest różnica między wyzywaniem siebie, a popychaniem się do granicy. Zachowaj ekstremalne treningi do czasu, gdy zbudujesz już solidną bazę treningową. Wtedy wróć do nich i pokaż na co Cię stać!

Pamiętaj o odpoczynku!!! Wreszcie, odpoczywaj wystarczająco, by w pełni się zregenerować. To jest kluczowa część sukcesu każdego programu treningowego, a mimo to niektórzy początkujący maja tendencję do przeoczania jej.
Zostaw przynajmniej jeden dzień przerwy pomiędzy każdą sesją treningu całego ciała. Jeśli dopiero zaczynasz, a wiesz, że masz wolniejszy system regeneracji, odpoczywaj dwa dni.
Więcej odpoczynku jest lepsze niż za mało odpoczynku, więc zawsze przed treningiem bądź pewna, że jesteś w pełni sprawna i czujesz się dobrze wchodząc na siłownię.
Jeśli wykonujesz co najmniej 2 treningi w tygodniu, możesz zauważyć poprawę kondycji i przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Jeśli możesz wykonać 3 sesje treningowe w tygodniu – świetnie! Ale nie zmuszaj się, jeśli czujesz, że to nie jest najlepszy dzień na trening.