TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ KOBIET…

Zadbaj o ważną część ciała...

wtorek, 29 Styczeń 2019

2. Zwiększysz siłę całej górnej części ciała… 
Mimo, że niektóre kobiety nie przywiązują wagi do swojej siły, jest ona bardzo ważnym aspektem ogólnej sprawności. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale wykonywanie wielu codziennych czynności wymaga użycia mięśni klatki piersiowej. Zwiększanie siły pomoże podnosić cięższe przedmioty, przepychać je, a także zyskasz większą niezależność. Nie będziesz potrzebowała faceta, który będzie podnosił za ciebie ciężkie sprzęty. Zauważysz również wzrost siły pleców, ramion i rąk. Pamiętaj… wykonując ćwiczenia, nie pracujesz tylko nad jedną grupą mięśni. Wiele otaczających mięśni współpracuje z grupą docelową na którą ukierunkowane jest ćwiczenie. Twoje ramiona, ręce i plecy są trzema głównymi grupami mięśniowymi, które pomagają podczas treningu klatki piersiowej.
Nie myśl, że oznacza to, iż podejdziesz do ławeczki i zaczniesz wyciskać podwójną wagę swojego ciała. W ten sposób spowodujesz jedynie poważne urazy. Zacznij od małych kroczków, dodając dzień klatki piersiowej do swojej rutyny raz w tygodniu.

Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać.

1. Wyciskanie hantli na ławce
Bardzo podobne do wyciskania sztangi na ławce. Zacznij od niewielkich obciążeń – to dopiero początek, musisz poczuć ruch i załapać poprawną technikę wykonywania każdego ćwiczenia klatki. Chwyć dwie hantle tej samej wagi i połóż się na plecach na ławce poziomej. Trzymaj hantle pionowo w górze, nad klatką piersiową. Powoli uginając łokcie obniż hantle w stronę klatki i wyciśnij je ponownie. Powtarzaj do zaplanowanej ilości powtórzeń.

2. Rozpiętki hantlami
Kolejne doskonałe ćwiczenie klatki piersiowej. Ustaw się w takiej samej pozycji jak do wyciskania. Leżysz na ławce, hantle w górze. Rotujesz nadgarstki tak, by dłonie skierowane były stroną wewnętrzną do siebie. Utrzymując stały kąt lekko ugiętych rąk w łokciach, rozszerzaj ramiona przenosząc hantle na boki aż do wysokości klatki piersiowej, a następnie powróć do pozycji wyjściowej. Powtarzaj do zaplanowanej ilości powtórzeń.
Ćwiczenia klatki piersiowej dla kobiet – sprawdź TUTAJ

3. Pompki
Proste ćwiczenie, które naprawdę angażuje mięśnie klatki piersiowej. Ustaw się w pozycji pompki na płaskiej powierzchni. Stopy na szerokość bioder. Ręce rozstaw nieco szerzej niż szerokość barków i wykonaj zaplanowaną ilość pompek. Nie musisz wykonywać klasycznych pompek – możesz wybrać jedną z kilku odmian.