TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ KOBIET…

TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ KOBIET…

TRENING MIĘŚNI KLATKI PIERSIOWEJ KOBIET… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Kobiety nie chcą, by ich piersi stały się mniejsze…

To bardzo popularny mit, w który wierzy wiele kobiet. Niektóre z nich bardzo boją się ćwiczeń, ponieważ myślą, że utracą swoje kobiece cechy. To nieprawda. Piersi zbudowane są głównie z tkanki tłuszczowej. Jedynym sposobem na zmniejszenie biustu jest osiągnięcie bardzo, bardzo, bardzo niskiej zawartości tłuszczu w ciele. W przeciwieństwie do tego co twierdzi wielu ludzi, a zwłaszcza kobiet, na temat złych właściwości tłuszczu, tak naprawdę jest on niezbędny do wykonywania wielu podstawowych funkcji fizjologicznych. Kobiety powinny mieć zawartość tłuszczu w organizmie na poziomie przynajmniej od 10 do 13% tylko po to, by żyć. Nazywane jest to „niezbędnym tłuszczem”. Tłuszcz pomaga nam oddychać, rozmawiać, spać, ćwiczyć etc. Jeśli będziesz miała zawartości tłuszczu w organizmie poniżej 10%, mogą pojawić się poważne problemy zdrowotne. Kobiece piersi mają duży udział w procentowej zawartości niezbędnego tłuszczu. Więc dopóki pozostajesz w zdrowym przedziale, twoje piersi nie powinny się zmniejszyć!

Nie chcą, żeby ich piersi stały się twardsze…

To prawie tak samo poważny powód jak ten pierwszy. Zawsze słyszy się facetów, którzy mówią, że chcą mieć twarde jak skała mięśnie klatki piersiowej i zyskują je poprzez wyciskanie 140kg na ławce. To nie przytrafi się kobietom. Tak, będziecie trenować mięśnie pod piersiami, ale piersi to nie mięśnie. Nie przemienią się w twarde jak skała mięśnie klatki piersiowej jak u mężczyzn. Za to jedną z pozytywnych cech treningu klatki piersiowej jest fakt, że może pomóc w uniesieniu piersi w górę, co skutkuje jeszcze lepszym dekoltem! Przecież każda kobieta tego chce.

 Zalety treningu klatki piersiowej;
1.Będziesz lepiej spalać kalorie… 
U większości kobiet słyszących słowo “kaloria” zapala się czerwona lampka w głowie za każdym razem, gdy akurat coś jedzą i/lub podczas treningu. Cóż, jeśli jesteś jedną z nich i lubisz treningi spalające tłuszcz, zejdź z bieżni i zacznij trenować klatkę piersiową. Ten rodzaj ćwiczeń aktywuje mięśnie główne i pomniejsze ze względu na dominację ruchów odpychających. Trenowanie większych grup mięśniowych, jak klatka piersiowa, pozwala na spalanie znacznie większej ilości kalorii ze względu na zwiększone użycie siły.