SYLWETKA KLEPSYDRY…

SYLWETKA KLEPSYDRY…

SYLWETKA KLEPSYDRY… 1550 800 FitNow - treningi personalne

Możliwe, że marzysz o uzyskaniu sylwetki klepsydry, czyli kobiecą i zakrągloną we wszystkich właściwych miejscach. Nadal chcesz utrzymać niższy poziom tkanki tłuszczowej, by widać było nieco wyrzeźbionych, smukłych mięśni, ale na pewno nie chcesz tego chudego wyglądu, gdzie żyły wyskakują przez skórę i widać dokładnie strukturę mięśni. Chcesz smukłych nóg, szczupłej talii i bioder, które dają iluzję wyglądu klepsydry. Chcesz kształtnych pośladków, przypominających popularne gwiazdy jak Jennifer Lopez czy Beyonce. Wreszcie chcesz stonowanych ramion, które mają łagodniejszy wygląd, dopełniając sylwetkę, byś mogła czuć się świetnie w koszulce bez rękawów.

Jak uzyskać taki wygląd?Czy Twój trening powinien różnić się od treningu kobiety, która chce zwiększyć masę mięśniową? Odpowiedź brzmi – i TAK i NIE. Ogólne zasady treningu nadal są stosowane, niezależnie od tego czego oczekujemy. Istnieją jednak pewne wyraźne różnice, które muszą zostać uwzględnione, aby sprecyzować Twój cel.
Oto kilka podstawowych zasad… Zapoznaj się z nimi by uzyskać sylwetkę klepsydry…
NA POCZĄTEK PODSTAWY;
-zakres powtórzeń podczas wykonywania ćwiczeń powinien być pomiędzy 25-15 CM-ciężaru maksymalnego (pamiętaj aby obciążenie było maksymalne dla danej ilości powtórzeń)
-ilość serii powinna wynosić 3-5
-aby utrzymać bilans mięśniowy trenujemy całe ciało, nie tylko pośladki, nogi i ramiona

1. Poziom tkanki tłuszczowej w Twoim ciele jest kluczowy

Pierwszym ważnym czynnikiem, z którym musisz się zmierzyć, jest poziom tłuszczu w Twoim organizmie. Dla kobiet, będzie to miało większe znaczenie w wyglądzie. Dążąc do sylwetki klepsydry i smukłego ciała, które wciąż jest delikatne i kobiece, będziesz starać się utrzymać nieco wyższy poziom tkanki tłuszczowej, lecz nadal w zakresie najniższym zdrowym. Najlepiej około 15-20%.
Kobiety, u których poziom ten spadnie poniżej 12% narażone są na większe wyeksponowanie mięśni i utratę części kształtów charakterystycznych dla kobiet, szczególnie w okolicach ramion i bioder.
Pamiętaj, że przede wszystkim tam u kobiet składowana jest tkanka tłuszczowa – to część tego co sprawia, że jesteś kobietą. Im szczuplejsza się więc staniesz, tym mniejsze będą te obszary.
W tym samym czasie, ponieważ wciąż starasz się jak najbardziej wysmuklić swą linię, nie należy budować zbyt dużo masy mięśniowej. Trochę mięśni – jak najbardziej, lecz dodanie zbyt dużo, wraz z zachowaniem wyższego poziomu tłuszczu, prowadzi to uzyskania masywniejszych nóg, talii i ramion.
Na szczęście dla większości kobiet wcale nie jest to takie łatwe, by zbudować masę mięśniową w krótkim czasie, więc nie powinno być Ci trudno uniknąć tego. Jeśli byłaś sportowcem wcześniej i obecnie posiadasz już pewną masę mięśniową, możesz potrzebować konkretnego zmniejszenia ilości ćwiczeń z dużymi ciężarami, by zapobiec dalszemu rozwojowi mięśni.