OBALAMY MITY…

Jak szybko i skutecznie poprawić swoją kondycję fizyczną?

poniedziałek, 26 Wrzesień 2016

Nie wierz we wszystko co przypadkiem usłyszysz. Często zasłyszana plotka to zły doradca, albo tylko połowa prawdy... Jak zatem szybko i skutecznie poprawić swoją kondycję fizyczną? 

„Nie ma rezultatów bez bólu” Ciężki temat… Trochę bólu jest konieczne, by zobaczyć wyniki, lecz uważaj na przesadę i unikaj kontuzji. Zakwasy występują wówczas, gdy zakończenia nerwowe ulegają stanom zapalnym szczególnie w czasie naderwania tkanki mięśniowej po treningu. Mięśnie regenerując się, stają się silniejsze i większe, dzięki czemu możesz trenować je od nowa. Prawdą jest zatem twierdzenie, że potrzebujesz trochę bólu by zobaczyć wyniki, lecz wyklucz ten ostry i przewlekły – a odpoczynek i regeneracja powinna być podstawą.


„Chodzę na siłownię, więc mogę jeść co tylko chcę, prawda?” Nie prawda. Zawsze powtarzam swoim klientom, że 80% rezultatów pochodzi z odpowiedniego sposobu odżywiania. Jeśli spędzasz na siłowni godzinę dziennie, masz wciąż masę czasu, by źle się odżywiać, a trening nie nadrobi różnicy. Ćwiczenia pomagają – lecz nie są w stanie zniwelować skutków złych nawyków żywieniowych.