MIĘŚNIE KOBIET…TESTOSTERON-MAGICZNY HORMON!!!

MIĘŚNIE KOBIET…TESTOSTERON-MAGICZNY HORMON!!!

MIĘŚNIE KOBIET…TESTOSTERON-MAGICZNY HORMON!!! 1550 650 FitNow - treningi personalne

 

Dieta i Żywienie…
Faktycznie mężczyźni i kobiety mogą mieć wręcz identyczne programy treningowe, oczywiście ciężar podnoszony będzie różny, ale same protokoły takie same.

A jak te podobieństwa wyglądają w przypadku diety?

Sam metabolizm mężczyzn i kobiet jest bardzo podobny z tą różnicą, że kobiety spalają większy stosunek tłuszczu do węglowodanów niż mężczyźni. To jeden z powodów dla których wybierają diety niskowęglowodanowe. Tak naprawdę główną rzeczą, która musi być dostosowana jest szczególne zwrócenie uwagi na całkowite spożycie kalorii. Kobiety potrzebują mniej kalorii niż mężczyźni, ponieważ faceci mają więcej masy mięśniowej i mniej tłuszczu (w stosunku do całkowitej masy ciała ). Zatem ilość białka, węglowodanów i tłuszczu będzie zróżnicowana w zależności od dziennego zapotrzebowania kalorycznego.

A co z samą dietą?

Jednym z najczęstszych śniadaniowych zaleceń dla kobiet jest jogurt i banan. Oczywiście nie ma nic złego w takim posiłku, ale gdzie jest białko i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe? Jeśli jesteś kobietą próbującą zdobyć masę mięśniową i piękną wyrzeźbioną sylwetkę musisz jeść odpowiednią ilość białka i dobre tłuszcze (kwasy tłuszczowe).

Nadszedł czas na zmiany – wytyczne dietetyczne dla kobiet;

  • Kontrola kalorii – najważniejszym czynnikiem w diecie jest kontrola ilości kalorii przyjmowanych i spalanych w ciągu doby. Jesz więcej niż spalasz – efekt = przyrost tkanki tłuszczowej/ jesz za mało kalorii – efekt = nie zyskujesz masy mięśniowej. Podstawa to zbilansowana dieta – najlepiej skonsultowana i ułożona przez profesjonalnego dietetyka.
  • Manipulacja makroskładników – podczas, gdy całkowita podaż kalorii jest najważniejszym czynnikiem diety, to stosunek procentowy białka, węglowodanów i tłuszczów dyktuje czy waga którą zyskasz lub stracisz to będzie odpowiednio tłuszcz albo mięśnie. Dieta zawierająca 80% kalorii pochodzących z węglowodanów, 10 % z białka i 10 % z tłuszczów da różne wyniki w porównaniu z dietą zawierającą 40% kalorii pochodzących z węglowodanów, 40% z białka i 20% z tłuszczów.
  • Nawodnienie – należy pić dużo wody każdego dnia. Staraj się, by było to co najmniej osiem szklanek. Dodatkowo uczucie „pełności” jakie daje woda pozwoli uniknąć extra kalorii.
  • Kontrola jakości – wybieraj świeże, zdrowe produkty zamiast paczkowaną, przetworzoną żywność. Unikaj jedzenia naładowanego środkami konserwującymi, a zwłaszcza sodem i nasyconymi kwasami tłuszczowymi. Zwracaj uwagę na zawartość cukru, syropu kukurydzianego i fruktozy. Będziesz zaskoczona jak szybko można stracić wagę tylko dzięki przygotowywaniu posiłków w domu. Takie działanie pozwoli również sporo zaoszczędzić.
  • Kontrola insuliny – wybieraj węglowodany o niskim indeksie glikemicznym GI. Stabilny poziom cukru we krwi zwiększa poziom energii i poprawia nastrój. Wszystkie diety bazują na odpowiedniej kontroli insuliny, co prowadzi do przyrostu masy mięśniowej i odpowiedniej utracie tkanki tłuszczowej
  • Odpowiednia ilość białka – W celu uzyskania masy mięśniowej trzeba jeść wystarczająco dużo białka, aby utrzymać przyrost włókien mięśniowych. Może nie jesteście przyzwyczajone do takiej ilości białka w diecie, ale to jedyny sposób na zbudowanie mięśni.
  • Istotne Tłuszcze – Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są konieczne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jedzenie zdrowych tłuszczów nie jest równoznaczne z odkładaniem się tłuszczu w ciele. W rzeczywistości większość NNKT wspomaga proces spalania tłuszczu i utrzymuje prawidłową wagę ciała. Nie obawiajcie się dobrych tłuszczów. NNKT nie są waszym wrogiem.

Jeśli zastosujecie powyższe wskazówki, rezultaty są gwarantowane… W drugiej części artykułu przedstawimy protokoły treningowe 12 tygodniowego programu oraz wskazówki do prawidłowego wykonywania ćwiczeń…