KOBIETY – WZMOCNIJCIE KLATKĘ…

KOBIETY – WZMOCNIJCIE KLATKĘ…

KOBIETY – WZMOCNIJCIE KLATKĘ… 1544 647 FitNow - treningi personalne

W rzeczywistości okazuje się, że większość kobiet w ogóle nie bierze pod uwagę treningu klatki piersiowej. Według nich, rozwój klatki to zadanie dla mężczyzn. Boją się, że przez to staną się mniej kobiece. To bzdura! Jeśli chcesz kompletnego programu treningowego, a w efekcie ciała, z którego będziesz dumna, trening musi obejmować także klatkę piersiową.
Oto obalone mity, które pomogą ominąć wasze lęki.

Ćwiczenia klatki piersiowej zmniejszają biust…Mit ten jest wzmacniany przez kobiety – kulturystki, które czasami trafiają na scenę z płaską klatką, daleką od tego, co uznaje się powszechnie za kobiece. Lecz to nie ćwiczenia sprawiają, że ich piersi są mniejsze, a skrajna dieta.
Większość kulturystów wchodzi na scenę z poziomem tłuszczu w ciele znacznie mniejszym, niż uważany za zdrowy dla kobiet. Piersi to przede wszystkim tkanka tłuszczowa, więc gdy ilość tej tkanki zmniejsza się – piersi zmniejszają się również. Oprócz kobiet stosujących implanty, większość kulturystek po prostu nie ma wystarczającej ilości tłuszczu w ciele, by wypełnić biustonosz.
Dopóki utrzymujesz poziom tkanki tłuszczowej swojego ciała w zdrowym zakresie, nie będziesz mieć problemu. Wspomniany zdrowy zakres, to około 10-13% tkanki tłuszczowej dla podstawowego zdrowia fizycznego i fizjologicznego. Gdy poziom ten spada poniżej 10%, istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia.

Trening klatki sprawi, że piersi będą twarde… Mit ten tylko mnie rozśmiesza. Podobno, przez jakieś wyciskanie na ławce, piersi z miękkich staną się twarde niczym skała. Kto teraz potrzebuje sportowego biustonosza?
Trening mięśni klatki piersiowej będzie budować mięśnie pod Twoimi piersiami. Tak długo jak nie jesteś na zbyt rygorystycznej diecie, masa tkanki tłuszczowej powinna się utrzymać. Jeśli już, to dodanie mięśni może sprawić, że piersi będą wydawać się pełniejsze.