DLACZEGO TRENING Z OBCIĄŻENIEM?

DLACZEGO TRENING Z OBCIĄŻENIEM?

DLACZEGO TRENING Z OBCIĄŻENIEM? 294 465 admin

Utrzymanie ciała w równowadze

Gdy budujesz masę mięśniową, twoje mięśnie właściwie pochłaniają kalorie z jedzenia aby się utrzymać. Pozostawia to mniej nadmiernych kalorii, które przemienią się w tłuszcz. Prawdę mówiąc, jeśli trochę ograniczysz ilość spożywanych kalorii, twoja nowa masa mięśniowa zacznie rozkładać tkankę tłuszczową znajdującą się w twoim ciele. Jednak trzeba być ostrożnym, ponieważ łatwo zachwiać równowagę. Jeśli za bardzo obetniesz ilość przyjmowanych kalorii, twoje mięśnie zaczną się kurczyć, a ciało poczuje się zagłodzone i zacznie odkładać dodatkowy tłuszcz, by się zabezpieczyć.

Trening z obciążeniem zwiększa rytm bicia serca. Tak, to przede wszystkim anaerobowe ćwiczenia, nie są dostosowane do spalania tłuszczu w taki sam sposób jak ćwiczenia kardio, ale pomiędzy seriami, rytm bicia serca pozostaje podniesiony i w zasadzie otrzymujesz pewną dawkę ćwiczeń aerobowych podczas sesji.

alt=Najlepszym sposobem na czerpanie z tego korzyści jest używanie lekkich lub średnich obciążeń i wykonywanie dużej ilości powtórzeń (na przykład, trzy serie po 15 powtórzeń). Powinnaś czuć się, jakby twoje mięśnie się paliły, a ostatnie trzy albo cztery powtórzenia powinny sprawiać ci trudność. Jeśli przebrniesz przez to, możesz zyskać te same efekty, co w przypadku ćwiczeń aerobowych, ale nie zwiększysz masy mięśniowej. Jeśli będziesz się rozgrzewać i ochładzać na przemian, rytm bicia twojego serca pozostanie przyspieszony przez godzinę lub dłużej.

Jeśli nie czujesz się komfortowo z hantlami ani urządzeniami wykorzystującymi ciężkie talerze, istnieje kilka świetnych rozwiązać, które używają ciężaru ciała by zapewnić opór. Wiele osób lubi jednak maszyny, na początku bardzo łatwo się ich używa i szybko można zaobserwować efekty. Jeśli znajdziesz metodę albo urządzenie, które będzie cię motywować, masz większe szanse na trzymanie się planu treningowego.

Ludzie, którzy podnoszą ciężary zwykle śpią spokojniej niż ludzie, którzy tego nie robią. Wykazano, że istnieje związek pomiędzy bezsennością, a przybieraniem na wadze, a także zaproponowano możliwe wyjaśnienia. Najbardziej logiczne wytłumaczenie jest takie, że ciało odbudowuje i regeneruje się w okresie odpoczynku. Gdy jest go pozbawiony, mechanizmy spalające tłuszcz muszą pracować w mniej optymalnych warunkach. Wypoczęte organy lepiej radzą sobie podczas treningów. Jeśli masz problemy ze snem, zacznij trenować z obciążeniem.