5 WSKAZÓWEK JAK BYĆ SPRAWNĄ FIZYCZNIE MAMĄ..

5 WSKAZÓWEK JAK BYĆ SPRAWNĄ FIZYCZNIE MAMĄ..

5 WSKAZÓWEK JAK BYĆ SPRAWNĄ FIZYCZNIE MAMĄ.. 1550 650 FitNow - treningi personalne

Prosta historia… Dziesięć lat temu, zanim miałam dzieci, zawsze byłam aktywna, zdrowa i wysportowana. Był to mój główny priorytet odkąd sięgam pamięcią. Nigdy nie wątpiłam, że po urodzeniu dzieci będę chciała czuć się tak samo, jeśli nie lepiej i będę dążyć do tego, by zachować aktywny tryb życia dla moich dzieci. Teraz mam troje cudownych dzieci – 10-, 9- i 4-letnie i nadal postępuje według swoich zasad. Dzięki nim jestem wciąż młoda, aktywna i zawsze oczekuję od siebie więcej. Pomagają mi bardziej na siebie naciskać, nieustannie się polepszać i świecić przykładem.

Pomocne wskazówki… 1) Bądź aktywna!
Stawiaj siebie na pierwszym miejscu. Wiem, że brzmi to nieco egoistycznie, ale wysłuchaj mnie. Poprzez stawianie siebie na pierwszym miejscu nie mam na myśli tego, że powinnaś zaniedbywać swojego męża lub dzieci. Po prostu zwracaj większą uwagę na swoje potrzeby. Jeśli codzienne ćwiczenia sprawiają, że czujesz się lepiej, powinnaś znaleźć sposób, by to robić, jednocześnie nie zaburzając przebiegu dnia. Ja osobiście wstaję wcześniej (czasem mam wrażenie, że wcześniej niż cały świat), by wykonać swój trening. Dzięki temu nie czuję się winna i nadal mam cały dzień, żeby radzić sobie z codziennymi obowiązkami. Niektóre z moich ulubionych treningów można wykonywać wykorzystując jedynie wagę własnego ciała lub worek z piaskiem. Trening funkcjonalny można wykonywać w domu, dzięki czemu zyskujesz fenomenalny trening w zaledwie 15-20 minut. Siła i kardio w jednym! Wydaje się to wykonalne, prawda?
PS: Znajdź czas dla siebie i wprowadź niezbędne zmiany w swoim życiu i pamiętaj, by zawsze brać pod uwagę również własne potrzeby.

2) Odżywiaj się właściwie
Zdrowe wybory żywieniowe wzmocnią twoje działania na polu fitness. Pozbądź się śmieciowego jedzenia z domu i poproś dzieci o pomoc w zakupach spożywczych. Uczenie się zdrowych nawyków żywieniowych może sprawiać wam wiele przyjemności i jest dobrym sposobem na wspólne spędzanie czasu. Jeszcze lepiej będzie, jeśli zaangażujesz dzieci w przygotowywanie posiłków. Nigdy nie wiadomo, być może w twoim domu rośnie kolejny Iron Chef! Dzięki temu, że pozwalałam dzieciom na zabawę i pomoc w robieniu bałaganu w kuchni okazało się, że moja środkowa córka kocha gotować i piec. Dzięki temu zauważyłam jej zainteresowanie próbowaniem nowych potraw, z którymi być może nie miałaby do czynienia w innym przypadku.
PS: Zapewnianie dzieciom kontaktu ze zdrowym odżywianiem (kupowanie, przygotowywanie jedzenia i, co najważniejsze, zjadanie go) rozwija wiedzę i świadomość, dzięki którym dzieci, miejmy nadzieję, będą dokonywały lepszych wyborów żywnościowych, gdy dorosną. Rodzice powinni starać się zaszczepić dobre nawyki w dzieciach od najmłodszych lat.