3 KLUCZOWE ELEMENTY UTRATY TŁUSZCZU…

3 KLUCZOWE ELEMENTY UTRATY TŁUSZCZU…

3 KLUCZOWE ELEMENTY UTRATY TŁUSZCZU… 305 516 FitNow - treningi personalne

Ci, którzy odnoszą sukcesy w walce z tłuszczem, znają bardzo dobrze swoje ciała i wiedzą jak reagują na różne aspekty diety i manipulacje z treningami. Ci, którzy nie wiedzą, szukają tych pierwszych, a następnie próbują ich naśladować. O czym każdy powinien pamiętać? Indywidualność… To, co działa dobrze u jednej osoby, dla drugiej wcale nie musi być już takie skuteczne.
Jednak, istnieją trzy kluczowe elementy, które pomogą każdemu:
– Cel
– Odżywianie
– Ćwiczenia

Każdy z tych elementów jest ważny i chociaż bez jednego z nich można stracić na wadze, jest to strata tymczasowa, która prędzej czy później odbije się i wróci do punktu wyjścia.
W tym artykule porozmawiamy o wszystkich elementach oraz o efektywnych sposobach ich wykorzystania.

Element 1: CEL Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim zajmiesz się dietą czy ćwiczeniami, jest postawienie sobie celu. Spójrz na siebie i pomyśl co chcesz zmienić. Cel końcowy może być jakikolwiek sobie zażyczysz, ponieważ jeśli tylko dasz sobie realistyczny termin, aby go zrealizować, możesz osiągnąć wszystko! Po ustanowieniu długoterminowego celu, powinieneś także postawić sobie mniejsze cele – krótkoterminowe, które pomogą Ci dotrzeć do celu długoterminowego.
Cele powinny być:
Dokładne – Musisz być dokładny w tym co chcesz osiągnąć – np. „chcę zrzucić 4% tkanki tłuszczowej w 8 tygodni.”
Mierzalne – Musisz być w stanie zmierzyć swój postęp w miarę jak posuwasz się do przodu – np. możesz mierzyć ilość tkanki tłuszczowej za pomocą podwodnego ważenia lub pomiaru grubości fałdek skóry w okolicy brzucha
Dostosowywalne – Twoje cele muszą mieć możliwość dostosowywania, w razie gdyby z niewiadomych przyczyn cel stał się nierealny do wykonania w założonym czasie.
Realistyczne – np. utrata 4% tkanki tłuszczowej w ciągu 8 tyg jest realistyczna, utrata 4% tkanki tłuszczowej w ciągu 2 tyg nie jest realistyczna.
Oparte na datach – Musisz ustanowić konkretny przedział czasowy, w którym chcesz osiągnąć swój cel – np. utrata 4% tkanki tłuszczowej od 21 lipca do 14 września.

Element 2: ODŻYWIANIE Po ustanowieniu celów, kolejnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę jest dieta. Dieta to najważniejszy element całego procesu utraty tkanki tłuszczowej, stanowiący 80-90% Twojego sukcesu. Gdy myślisz o DIECIE, powinieneś myśleć o ogólnym stylu odżywiania (tzn; dieta powinna być taka, by łatwo można ją było utrzymać przez cały rok, modyfikując jedynie ilość spożywanych kalorii w oparciu o aktualne cele).
Twój plan dietetyczny powinien być oparty na 6 zasadach:
Adekwatność – Dieta dostarczająca wystarczającej ilości energii i składników odżywczych adekwatnie do Twoich potrzeb.
Zbilansowanie – Koncentrowanie się na spożywaniu różnego rodzaju żywności.
Kontrola Energetyczna – Musisz wiedzieć jakie jest Twoje zapotrzebowanie energetyczne i pozwolić sobie na dostarczenie odpowiedniej ilości energii, bez nadmiaru kalorii – w tym celu używaj produktów o wysokiej jakości odżywczej.
Jakość Odżywcza – Wybieraj produkty, które dostarczają najwięcej składników energetycznych i jednocześnie najmniej energii.
Umiar – Umiarkowane rozmiary porcji i zmniejszenie ilości posiłków zawierających duże ilości tłuszczu lub cukru.
Różnorodność – Jedz takie produkty spożywcze, by twoja dieta była różnorodna i kolorowa.