ŻYJ JAK KULTURYSTA…

ŻYJ JAK KULTURYSTA…

ŻYJ JAK KULTURYSTA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Faza 2. 4 miesiące – redukcja / docięcie...
Celem jest utrzymanie masy mięśniowej podczas gdy spada masa tłuszczu. Jeśli w pierwszej fazie zyskałeś masę mięśniową, w tej przychodzi czas, by ją odsłonić.
Na tym etapie pora na maszyny treningowe. Powinieneś też dołączyć hantle do swojego ekwipunku, by podczas treningu stymulować tyle mięśni ile to możliwe.
Skup się na treningu brzucha i upewnij, że pomiędzy seriami zachowujesz jak najkrótsze przerwy. Używaj zestawów złożonych i superserii swobodnie. Podnieś liczbę serii, by zmaksymalizować intensywność. Dodaj też trochę ćwiczeń z większą ilością powtórzeń. Po prostu musisz dodać więcej serii do swojego rutynowego treningu.
Najwyższy czas by i Twoja dieta uległa zmianie. Zmniejsz ilość węglowodanów prostych. Sugeruje się obniżenie spożycia kalorii o 500-700. Każda inna zmiana może być zbyt drastyczna i spowodować, że organizm będzie pobierał energię z tkanki mięśniowej.
Ogólnie powinieneś zadbać o to, by ćwiczenia były bardziej intensywne i spalały więcej kalorii podczas treningów, wytwarzając lekko kataboliczne środowisko w organiźmie.
Staraj się utrzymać dwa oddzielne treningi dziennie. Rano trening kardio jest kluczowy, a po południu lub wieczorem trening siłowy z większymi obciążeniami. 45 minut na każdą z tych sesji powinno wystarczyć. Glutamina i inne suplementy mogą Ci pomóc w tej fazie.

Faza 3. 4 miesiące – Aktywna odbudowa i wzmocniona siła funkcjonalna…
Koncentruj się na utrzymaniu lub nieznacznym wzroście masy mięśniowej. Powinieneś być szczuplejszy, silniejszy i wyglądać lepiej. Wybierz kilka ćwiczeń o wysokiej intensywności, które lubisz najbardziej i skup się na nich. Wymieszaj pół-powtórzenia, ruchy negatywne i szybkie ruchy eksplozywne, by naprawdę stymulować tyle włókien mięśniowych ile to możliwe.
Skup się na swoich najsłabiej wyćwiczonych partiach ciała i trenuj je ciężej. Wybierz ilość powtórzeń i wagę obciążenia, którą uznasz za umiarkowaną podczas treningu. Umiarkowanie intensywne kardio pomoże Ci, by wyglądać najlepiej.
Skup się na wszechstronności i wymieszaj ten trening z ćwiczeniami odpornościowymi. Używaj kettlebells, ćwicz gimnastykę, uprawiaj sporty drużynowe lub jednoosobowe, oraz wykonuj ćwiczenia na masę wszelkiego rodzaju. Doszlifuj rzeźbę korpusu i pamiętaj, by się wysypiać i regenerować siły.
Jest to również czas, by szukać i próbować nowych ćwiczeń, technik lub programów, które będziesz mógł stosować w przyszłości.

WNIOSKI… Zaplanuj treningi, które będą miały określony cel, mając na uwadze, że masz na ich realizację określony czas. Pomoże Ci to uniknąć nudy w treningu, zapobiegnie kontuzjom i unikniesz stagnacji.
Możesz zmieniać czas trwania poszczególnych faz programu, możesz też dodawać dodatkowy czas regeneracyjny pomiędzy poszczególnymi celami treningowymi. Możliwości jest nieskończenie wiele! Możesz też stworzyć program periodyzacy na pojedynczą partię mięśniową, jeśli chcesz zwiększyć jej masę i wydajność.
Najważniejsze jest słuchanie swojego ciała i wykorzystanie odpowiednio faz i cyklów, by osiągać indywidualne cele.