UKRYTE KORZYŚCI TRENINGU SIŁOWEGO

UKRYTE KORZYŚCI TRENINGU SIŁOWEGO

UKRYTE KORZYŚCI TRENINGU SIŁOWEGO 330 546 FitNow - treningi personalne

Pamiętaj jednak zasadę –  „okresem odpoczynku” – możesz nazwać czas tylko i wyłącznie wtedy, gdy przed nim odbyłeś ciężki trening, a po nim nastąpi kolejny.

Korzyść 2. Zmniejszona poddatność na choroby…

Jasne i proste – osoby regularnie trenujące, mają silniejszy system odpornościowy niż ci, którzy tego nie robią. To oczywiście nie jest zachęta, by trenować do upadłego i na dodatek przetrenowywać się. Stosując adekwatny czas odpoczynku i odpowiednie żywienie, każdy człowiek prowadzący aktywny tryb życia choruje rzadziej. Pozwala to na 100% przeznaczenie urlou na odpoczynek na gorącym piasku na plaży, a nie w łóżku z gorączką i grypą.

Korzyść 3. Poprawiony zmysł równowagi…

Masz tak czasem, że potykasz się lub chwilowo tracisz równowagę i nie wiesz dlaczego? Jeśli twój zmysł równowagi jest zaburzony, niekoniecznie musi to wynikać z faktu, że nosisz złe obuwie lub wpadasz w dziury na drodze. Często powodem może być to, że z wiekiem zmysł równowagi osłabia się. Ma to wiele wspólnego z utratą włókien mięśniowych szybkokurczliwych, które ćwiczymy w eksplozywnych treningach siłowych i sprintach.
Nadwaga również ma spore znaczenie, a jak wiadomo kilogram mięśni spala dziennie nawet 70-100 kalorii, czego tłuszcz na pewno nie robi. Nie bój się więc mięśni – one ci pomogą!

Korzyść 4. Zdrowsze stawy

Powszechnym błędem jest założenie, że ludzie, którzy często ćwiczą są bardziej narażeni na zapalenie stawów, ponieważ je „nadużywają”. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie – osoby prowadzące siedzący tryb życia należą do grupy zwiększonego ryzyka zachorowań na choroby zwyrodnieniowe stawów, szczególnie gdy zaczynają spalać tkankę mięśniową. Podnoszenie ciężarów jest doskonałą strategią zapobiegawczą, ponieważ silne mięśnie są potrzebne do wsparcia naszych stawów. Szczególnie w przypadku kobiet trening siłowy pomaga w utrzymaniu masy mięśniowej i gęstości kości, co wraz z poprawą równowagi może zminimalizować ryzyko przypadkowego upadku i wystąpienia osteoporozy.