TRENUJ ZE SWOJĄ DZIEWCZYNĄ! POMÓŻ JEJ ZDOBYĆ CIAŁO MARZEŃ.

TRENUJ ZE SWOJĄ DZIEWCZYNĄ! POMÓŻ JEJ ZDOBYĆ CIAŁO MARZEŃ.

TRENUJ ZE SWOJĄ DZIEWCZYNĄ! POMÓŻ JEJ ZDOBYĆ CIAŁO MARZEŃ. 300 336 FitNow - treningi personalne

Faktem jest, że większość kobiet jest mocno onieśmielona rejonem siłowni służącym do podnoszenia ciężarów. Widzą tam sporą grupę facetów, którzy pocą się i jęczą… Z tego powodu, kobiety postrzegają podnoszenie ciężarów jako męskie zajęcie, dla ludzi, którzy chcą mieć duże, męskie mięśnie. Natomiast one chodzą na siłownię żeby pozbyć się tłuszczu i nadać mięśniom estetycznego i wyraźnego wyglądu.

Co gorsza, popularne czasopisma lub polskie ikony fitnessu kompletnie wprowadza w błąd, twierdząc że można mieć ciało z czasopism wykonując uginanie przedramion z 1 kg hantlami robiąc pajacyki. Dajcie spokój!

Prawda jest taka, że możesz oddać swojej dziewczynie lub żonie (albo obydwóm!) wielką przysługę, zabierając ją na siłownię i pokazując zalety bardzo intensywnego treningu z obciążeniem. Proszę, pamiętaj, że „intensywny” to pojęcie względne. Podczas, gdy ty jesteś w stanie wycisnąć na ławce 120kg , początkująca kobieta może zyskać równą stymulację mięśni do wzrostu, podnosząc zaledwie 20kg.

Magiczna Przestrzeń
Istnieje prawdziwa „magiczna przestrzeń”, którą kobiety opuszczają, wymieniając maty do aerobiku na wolne ciężary. Zerknij na ten wykres, pokazujący skład ciała dwóch kobiet, obydwie ważą 60kg.

  Kobieta A Kobieta B Różnica
 Waga (kg) 60 60 0
 Tkanka tłuszczowa (%) 28% 18% 10%
 Tkanka beztłuszczowa (kg) 41.2 49.2 +8
 Tłuszcz (kg) 16.8 10.8 -8

Kobieta A ma o 8kg mniej mięśni i o 8kg więcej tkanki tłuszczowej niż Kobieta B, jednak ważą tyle samo. W rezultacie, jedna z nich wygląda lekko pulchnie i nie w formie, a druga jest szczupła, solidna i wysportowana.

Mięśnie nazywane są „tkanką aktywną”, ponieważ mają większe zapotrzebowanie na energię niż tłuszcz. Tak naprawdę, każdy dodatkowy kilogram mięśni spala ododatkowe kalorie dziennie. Oznacza to, że Kobieta B, wspomniana powyżej, spala więcej niż Kobieta A. Więc może ona jeść znacznie więcej niż Kobieta A i nie przybierać na wadze…lub może spożywać taką samą ilość kalorii jak Kobieta A i tracić około 3 kilogramów tłuszczu miesięcznie. Czy to nie jest super?