TRENING MILITARNY…

TRENING MILITARNY…

TRENING MILITARNY… 300 477 FitNow - treningi personalne

Dzień pierwszy: Obwód z masą ciała…
1. 5 burpees
2. 10 pompek
3. 15 przysiadów
4. 20 pajacyków

Wykonaj jak najwięcej obwodów w ciągu 20 minut. Odpoczywaj tylko wtedy, gdy musisz. Staraj się wykonać coraz więcej pracy podczas każdej kolejnej sesji. Gdy już będziesz sprawniejszy, postaraj się wydłużyć czas do 25 minut, a później do 30 i tak dalej.
Ćwiczenie wykańczające – Podciąganie się na drążku. Wykonaj 5 serii, składających się z maksymalnej ilości powtórzeń. Zapisz całkowitą ilość wykonanych powtórzeń: np. 7, 5, 4, 3, 3 = 22 powtórzenia. Następnym razem staraj się wykonać więcej powtórzeń w takiej samej ilości serii.

Dzień drugi: Bieganie…

Biegnij w kierunku przeciwnym do twojego domu przez 15 minut – spokojnie, powoli, przyjemnie. Gdy już minie 15 minut, odwróć się i biegnij z powrotem, starając się przebiec dystans w najkrótszym możliwym czasie. Celem jest powrót do domu coraz szybciej, gdy będziesz poprawiać swoją kondycję fizyczną. Ta sesja jest bardzo podobna do typowego testu biegania w wojsku.

Dzień trzeci: Siła…

Ogólna siła ciała jest niezmiernie ważna do przenoszenia ciężarów i codziennej pracy w wojsku, tak więc trening z obciążeniem to podstawa. Skup się przede wszystkim na: przysiadach, martwym ciągu, podciąganiu na drążku, wyciskaniu w pionie, wyciskaniu na ławce, wiośle sztangą w opadzie. Być może będziesz musiał zapisać się na siłownię albo zainwestować w obciążenia, ale to ci się bardzo opłaci. Zatrudnij trenera na kilka sesji i poproś, by nauczył/nauczyła cię wykonywania tych ćwiczeń poprawnie. Trzymaj się z dala od maszyn, nie pomogą ci zbytnio. Staraj się wykonywać serie składające się z 5-8 powtórzeń – większa ilość nie poprawi znacząco twojej siły.