TRENING KLATKI PIERSIOWEJ

TRENING KLATKI PIERSIOWEJ

TRENING KLATKI PIERSIOWEJ 1550 650 FitNow - treningi personalne

Jeśli już jesteś takim facetem, gratulacje – możesz cieszyć się z powodu posiadania mięśni klatki piersiowej pierwszej klasy. Jeśli jeszcze nie dotarłeś do tego momentu, dokonałeś odpowiedniego wyboru klikając na ten artykuł. Zamierzam zdradzić ci kilka sekretów dotyczących rozwijania klatki piersiowej, którą zawsze chciałeś mieć.

Nie ma na to innego sposobu. Jeśli chcesz mieć dużą klatkę piersiową, przygotuj się na podnoszenie dużych obciążeń. Największy błąd jaki widzę na siłowni popełniany jest przez 17-latków wykonujących nieskończone serie rozpiętek z linkami wyciągu. Wydaje się, że każdy martwi się małymi szczegółami zanim w ogóle pojawią się mięśnie, które sprawią, że będzie widać te szczegóły.

Zachowaj prostotę

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla dużej klatki piersiowej jest wykonywanie mocno obciążonych ruchów złożonych. Nie ważne czy wykonujesz ćwiczenia z hantlami na płaskiej czy skośnej ławce, musisz obciążyć włókna mięśniowe, by zmusić je do wzrostu.

Generalnie najlepiej sprawdza się zakres do sześciu powtórzeń. Wiem, że każda książka, którą o kulturystyce czytaliście mówi o wykonywaniu 12 powtórzeń, ale moje doświadczenie potwierdza, że nie jest to odpowiednia ilość, by stymulować właściwe jednostki motoryczne i szybkokurczliwe włókna mięśniowe.

Musisz wykonywać bardziej obciążone serie. Naucz swój centralny układ nerwowy używania większej ilości jednostek motorycznych jednocześnie, dzięki czemu mięśnie będą się napinać szybciej i mocniej.

Ale to jeszcze nie koniec! Nawet jeśli nauczyliśmy większą ilość włókien mięśniowych działać bardziej efektywnie, musimy spowodować hipertrofię, by napompować mięśnie.

Najbardziej efektywnym sposobem będzie trenowanie klatki piersiowej dwa razy w tygodniu.

Wielki przełom dla klatki piersiowej

Twój trening dzielony dla klatki piersiowej powinien składać się z dwóch dni. Pierwszego dnia powinieneś wykonywać trening o niskim natężeniu i wysokiej intensywności. Mimo, że wykonujesz jedynie sześć powtórzeń, obciążenie powinno być odpowiednio ciężkie byś osiągnął fatygę podczas tego szóstego powtórzenia. Wykonasz łącznie 10 serii w zakresie do 6 powtórzeń w trzech różnych ruchach. Daj klatce piersiowej odpocząć co najmniej 72 godziny zanim znów zaczniesz ją trenować.

Drugi dzień będzie składał się z pracy o większym natężeniu i niższej intensywności. Zauważ, że nie powiedziałem „niska intensywność”, tylko „niższa”. Podczas tego treningu, wykonaj 15 serii z 12-30 powtórzeniami w trzech różnych ruchach.