TRENING BOKSERSKI…

TRENING BOKSERSKI…

TRENING BOKSERSKI… 299 449 FitNow - treningi personalne

Specjalistyczny i kompleksowy trening bokserski…Dostosowany do konkretnego sportu – kompleksowy trening składa się z ćwiczeń o naturze plyometrycznej, które bardzo dobrze odwzorowują aktywności takie jak wykonywany ruchu podczas uderzenia, który rozpoczyna się od tylnej nogi i kończy na pięści, przy zachowaniu odpowiedniej postawy i techniki.

 ĆWICZENIE (JEDNA SERIA) OBCIĄŻENIE POWTÓRZEŃ ODPOCZYNEK
 Lewy prosty 1-6kg hantle 8 bez odpoczynku
 Lewy prosty z piłką lekarską (rzut) 3-5kg piłka lekarska 6 3 min
 Prawy prosty 1-6kg hantle 8 bez odpoczynku
 Prawy prosty z piłką lekarską (rzut) 3-5kg piłka lekarska 6 3 min
 Lewy sierpowy 1-6kg hantle 8 bez odpoczynku
 Lewy sierpowy z piłką lekarską (rzut) 3-5kg piłka lekarska 6 3 min
 Prawy sierpowy (cross) 1-6kg hantle 8 bez odpoczynku
 Prawy sierpowy (cross) z piłką lekarską (rzut) 3-5kg piłka lekarska 6 3 min
 Lewy podbródkowy 1-6kg hantle 8 bez odpoczynku
 Lewy podbródkowy z piłką lekarską (rzut) 3-5kg piłka lekarska 6 3 min
 Prawy podbródkowy 1-6kg hantle 8 bez odpoczynku
 Prawy podbródkowy z piłką lekarską (rzut) 3-5kg piłka lekarska 6 3 min

Bokserski trening kardio… Podczas gdy pięcio- lub siedmiokilometrowy bieg raz w tygodniu jest dobrym pomysłem, bokser powinien bardziej ukierunkować na swój sport treningi kardio. Trening interwałowy jest idealny dla bokserów. 800-metrowy trening interwałowy dobrze oddaje wymagania aerobowe potrzebne podczas walki. 
Rozpocznij od rozgrzewki w formie joggingu na 1200 – 1600m, skakania i krótkich sprintów. Następnie wykonaj trzy interwały na 600m ze średnią intensywnością i odpoczywaj jedną lub dwie minuty pomiędzy biegami. Później wykonaj trzy interwały na 200m z wysoką intensywnością i 30 sekundami odpoczynku i biegnij wolniejszym tempem aż do linii startowej. Zakończ trening 800m biegiem na luzie, by ochłonąć. Dwie sesje treningu interwałowego w tygodniu powinny dawać optymalne wyniki. Kup sobie również skakankę, by polepszyć wytrzymałość i szybkość stóp.

Treningi bokserskie i programowanie motoryczne – trenowanie umysłu boksera… Ważną częścią treningów bokserskich jest wpojenie ruchów specyficznych dla danej dziedziny sportu i sprawienie by stały się one odruchami poprzez programowanie motoryczne ciała. Niezależnie od tego, jak bardzo wytrzymały jest biegacz, po kilku rundach będzie wykończony. Sam proces biegania wpajany jest od wczesnych lat, ale uderzanie pięścią przy zachowaniu odpowiedniej postawy i używaniu właściwych dźwigni nie jest dobrze rozwiniętą umiejętnością u większości ludzi. Osoba aspirująca do bycia bokserem powinna trenować, by przeprogramować swoją jednostkę motoryczną i stopniowo polepszać osiągnięcia poprzez bardziej prawidłową postawę, równowagę i koordynację wynikające z ogromnej poprawy reakcji w czasie i zdolności walki.