SZEŚCIOPAK

wtorek, 27 Grudzień 2016


Przede wszystkim NIE trenujemy ich codziennie. Przetrenowanie mięśni brzucha może sprawić, że staną się hipertoniczne i nie jest to najbardziej efektywne podejście.
Hipertoniczny czyli – mający większy stopień napięcia – oznacza to, że twoje żebra są nieustannie ciągnięte w dół, a miednica w górę. Zatracamy łuk lędźwiowy (niedobrze), rozwijamy pewien stopień kifozy (zaokrąglenie górnej części pleców) i bardzo szybko pojawiają się problemy z bólem pleców i urazami.
Budowa włókien mięśniowych wskazuje również na to, że nie powinniśmy trenować ich codziennie. Nasz mięsień prosty brzucha składa się mniej więcej po równo z mięśni szybko i wolnokurczliwych, tak jak na przykład ręce i uda. Przy odpowiednim treningu potrzebny jest im czas na regenerację.
Pamiętaj – Nie przetrenowuj mięśni brzucha!!!
W zależności od fazy, w której się znajdujemy, powinniśmy trenować je raz lub dwa razy w tygodniu w nienastępujące po sobie dni. Skład i złożoność naszych mięśni brzucha wpływają również na to, że reagują one dobrze na różnorodny trening. Pogląd, że mięśnie brzucha reagują jedynie na dużą ilość powtórzeń i wysoką częstotliwość treningu to nieporozumienie pod każdym względem.
Więc jeśli trenujesz swoje mięśnie brzucha, pamiętaj o tym, aby zawrzeć w treningach różnorodną stymulację. Wyjaśnienie: NIE oznacza to, że w każdym ruchu podczas każdego treningu. Oznacza to, że program treningowy powinien być ogólnie dobrze zrównoważony.

Dobry sposób, by sklasyfikować trening mięśni brzucha:

1. Zgięcie górnej części (brzuszki z obciążeniem).
2. Zgięcie dolnej części (unoszenie kolan w zwisie).
3. Podwójne zgięcie (skręty tułowia z hantlą lub innym obciążeniem w pozycji siedzącej).
4. Rotacja (Skręty tułowia z piłką lekarską).
5. *Brak ruchu/stabilność (mostek w podporze na łokciach).


* Ćwiczenia stabilizujące są często pomijane, ale główną funkcją mięśni brzucha jest pomoc w zachowaniu powiązania pomiędzy kością miednicy, a klatką piersiową, nawet jeśli działa na nie ogromna siła. Jeśli chcesz być twardzielem, nie zaniedbuj stabilizacji.

Dodatkowe rozważania na temat mięśni brzucha;

Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na rozwinięcie super pożądanych mięśni brzucha jest skupienie się na treningu o pełnym zakresie ruchu. Na przykład, jeśli wykonujesz unoszenie kolan w zwisie, ćwiczenie na początku będzie działało na mięsień biodrowo-lędźwiowy, mięsień napinacz powięzi szerokiej i mięsień prostu uda (mięśnia czworogłowego) – wszystkie zginacze biodra. By pracować nad mięśniami brzucha, musisz zmienić zależność między kością miednicy a klatką piersiową. Inaczej mówiąc musisz podnieść kolana do klatki piersiowej. Gdy osiągniesz całkowicie pełen zakres ruchów, poczujesz jak dolna część mięśni brzucha (te, które znajdują się poniżej pępka) zaczyna brać udział w ćwiczeniach. Warto zapamiętać: Ułatw sobie ćwiczenie na tyle, abyś mógł wykonać pełen zakres ruchu w określonej ilości serii i powtórzeń.
Powinieneś również wiedzieć, że górne i dolne mięśnie brzucha są przedłużeniem tego samego mięśnia. Oznacza to, że pracują razem. Zawsze. To więcej niż prawdopodobne, że twoje dolne mięśnie brzucha nie są nierozwinięte. Po prostu znajduje się na nich więcej tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz zobaczyć swoje dolne mięśnie brzucha, musisz stać się szczuplejszy.

 Wniosek; wyrzeźbienie sześciopaku tak naprawdę sprowadza się do kilku prostych kroków:

Krok 1) Pozbądź się tłuszczu skupiając się następujących rzeczach – odżywianie, trening oporowy całego ciała, odpoczynek i regeneracja.
Krok 2) Nie przetrenowuj swoich mięśni brzucha (1-2 razy w tygodniu, w nienastępujące po sobie dni).
Krok 3) Gdy trenujesz mięśnie brzucha, pamiętaj, by program treningowy był zbilansowany i intensywny.