SZEŚCIOPAK

SZEŚCIOPAK

SZEŚCIOPAK 330 524 FitNow - treningi personalne

          Wydaje się, że wszyscy uważają, iż trening nie może być pełen bez ćwiczeń na mięśnie brzucha. Każdy trenuje mięśnie brzucha. Każdy…

Tłuszcz na brzuchu…

Rozumiem, na świecie istnieje niewiele rzeczy bardziej pożądanych niż wyrzeźbiony sześciopak, ale właśnie tutaj tkwi problem…mamy zbyt dużo tłuszczu, by to miało znaczenie. Nasze mięśnie znajdują się pod tłuszczem i te dwie rzeczy nie są powiązane. Masz swoje mięśnie brzucha. Masz też swój tłuszcz na brzuchu. Nie ma znaczenia, jak dobrze rozwiniesz mięśnie brzucha, jeśli są one pokryte tłuszczem.

Efektywny trening na sześciopak…

  • Kup zielone warzywa
  • Kup żółte warzywa
  • Kup białe warzywa
  • Kup czerwone warzywa
  • Kup mięso
  • Ugotuj mięso
  • Pokrój zielone, żółte, białe i czerwone warzywa
  • Dodaj octu balsamicznego i oliwy z oliwek do swojej kolorowej sałatki warzywnej
  • Dodaj nieco soku z cytryny

Na zakończenie – Zjedz potrawę…
Powtórz 100 razy. Napnij swój sześciopak przed lustrem.
Odżywianie to podstawa, jeśli chcemy być szczupli. Szczupłość to podstawa widocznego sześciopaku. Więc jeśli chcesz mieć super sześciopak, pierwszym i najbardziej fundamentalnym krokiem będzie ułożenie rozważnego planu odżywiania. Okej. Cieszę się, że sobie to wyjaśniliśmy.

DRUGI krok – metabolicznie wymagający trening oporowy całego ciała.
Pełen potu, agresywny i wyzywający trening oporowy zdziała więcej niż brzuszki. Tego typu trening pozwala spalić masę kalorii, buduje beztłuszczową masę mięśniową i ma wspaniały wpływ na profil hormonalny – to wszystko sprawia, że wyrzeźbienie ciała staje się możliwe. 

TRZECI krok odpoczynek i regeneracja – niedoceniani bohaterowie utraty tłuszczu.
Wcale nie żartuję. Pierwsze trzy najbardziej efektywne kroki w kierunku sześciopaku nie mają nic do rzeczy z treningiem mięśni brzucha. Zero. Nada. Okej. Super.
Więc jeśli opanowałeś już odżywianie, ustaliłeś periodyczny i wymagający trening oporowy całego ciała, a twój odpoczynek i regeneracja są wystarczające ORAZ chcesz dołączyć rozsądną ilość ćwiczeń na mięśnie brzucha do swoich treningów, nie mam nic przeciwko. Przekształcanie mięśni brzucha w idealny obiekt pożądania to całkiem szlachetny cel.

Konkrety….

Anatomia
Głównym mięśniem sześciopaku jest mięsień prosty brzucha. To pionowy mięsień, który łączy klatkę piersiową z tylną częścią kości miedniczej. Oznacza to, że może unosić kość miedniczą w górę, klatkę piersiową w dół lub wykonywać obydwie te czynności w tym samym czasie. Może również zapobiegać różnym ruchom, w celu stabilizacji. Mięśnie proste brzucha podzielone są na 6 lub 8 "paczek" przez smugi ścięgniste. Są to poziome linie, które dzielą sześciopak na mniejsze części. Konfiguracja określona jest przez genetykę. Niektórzy z nas mają sześciopak, niektórzy ośmiopak, u niektórych linie na brzuchu rozkładają się równo, a u niektórych nie…i nic na to nie poradzisz poza tym, że musisz pokochać i zaakceptować to, co podarowała ci natura.    
Inny ważny zawodnik w świecie sześciopaku to V. Są to strzałki, które wskazują na twojego Hermana von Longschlongstein lub Kobiecy Ogród. To właśnie w tym miejscu dolna część zewnętrznych mięśni skośnych spotyka się z więzadłem pachwinowym. Pamiętaj, że więzadła łączą kość z kością. Mięśnie skośne wewnętrzne brzucha również się tam znajdują (jak wskazuje nazwa, wewnętrzne mięśnie skośne brzucha znajdują się pod zewnętrznymi mięśniami skośnymi brzucha). Ponieważ nawet najmniejsze ilości tłuszczu zwykle odkładane są w dolnej części mięśni brzucha, ultra szczupłość jest potrzebna, by kształt litery V stał się widoczny (i właśnie dlatego jest tak pożądany).