SPOSÓB NA KETTLE…

SPOSÓB NA KETTLE…

SPOSÓB NA KETTLE… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Ćwicząc z ketllami nabierzesz suchej tkanki mięśniowej, lecz zdecydowanie nie uzyskasz ciała kulturysty. Trening z kettlebells zalicza się do treningu funkcjonalnego, dzięki temu głównym benefitem jest ogólna siła funkcjonalna. Oczywiście można sprecyzować trening tak, aby pozyskać maksymalny przyrost masy mięśniowej.
Najczęstszym błędem jest wykonywanie zbyt dużej ilości ćwiczeń, nieodpowiednie zastosowanie natężenia i stosowanie błędnej częstotliwości treningów. Frustracja treningowa nastąpi szybko, ponieważ przy braku jasnego celu, zastój jest nieunikniony.
Gdy projektujecie program, musicie pamiętać, że nie możecie od razu być dobrzy we wszystkim. Jednym z kluczy do zaprojektowania efektywnego programu dla siły i rozmiaru jest zachowanie prostoty i skupienie się tylko na kilku rzeczach. Dodatkowo, zbilansowany rozwój jest tak samo ważny jak wybór odpowiednich ćwiczeń. Omówmy więc kilka głównych składników, które zmaksymalizują korzyści uzyskane dzięki twojemu programowi z kettlebells dla siły i większego rozmiaru.

Ćwiczenia; Pierwsze co musisz zrobić to skupić się na ćwiczeniach, które dadzą ci największego kopa. Lubię rozbijać trening całego ciała na pięć kategorii. Wybierz jedno ćwiczenie na wyciskanie, jedno na przyciąganie, jedno na mięśnie czworogłowe ud, jedno na mięśnie dwugłowe ud i jedno na korpus. Zapewni to trening całego ciała i zapobiegnie zbytniemu skupianiu się na jednym miejscu. Na przykład mężczyźni szczególnie lubią górną część ciała, a kobiety dolną. By uniknąć braku równowagi, powinniśmy pracować nad całym ciałem i wybierać jedno ćwiczenie na daną kategorię.
Omówmy każdą kategorię.
1. Wyciskanie:
Wyciskanie zajmie się ramionami, tricepsami i w zależności od tego co wybierzesz, być może również klatką piersiową. Oto kilka ćwiczeń na wyciskanie z kettlebell z których możesz wybierać:
– Zarzut – Podrzut
– Wyciskanie 2 kettlebells w pionie
– Wyciskanie kettlebells z przysiadu
– Wyciskanie 2 kettlebells w pionie – na zmianę
– Wyciskanie kettlebells w leżeniu na ławce lub piłce stabilizacyjnej
– Wyciskanie kettlebells w leżeniu na ziemi
– Wyciskanie kettlebells w leżeniu na ziemi – na zmianę