NIE IGNORUJ TECHNIKI WYCISKANIA…

NIE IGNORUJ TECHNIKI WYCISKANIA…

NIE IGNORUJ TECHNIKI WYCISKANIA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Spowodowane jest to tym, że obecnie najbardziej pospolity nurt treningowy można opisać jako ignoranta trenującego ignoranta. Osobisty trener, który ma więcej dyplomów niż dobrych wyników, facet, który podnosił ciężary przez całe swoje życie, ale ledwo unosi ręce powyżej ramion oraz zdobywca wykształcenia sportowego, który potrafi nazwać wszystkie kości znajdujące się w stopie, ale odpowiada, że nie mówi po rosyjsku, gdy zapytasz go o jego zdanie na temat filozofii treningowej Verkhodhanskiego, Sheiko albo Matveyeva.
To naprawdę ślepy prowadzący ślepego. Niezależnie od tego czy w podnoszeniu ciężarów jesteś na poziomie początkującym, średnio-zaawansowanym czy zaawansowanym, możesz zastosować i efektywnie używać tych zasad treningowych w swojej rutynie.

1. Siła jest umiejętnością – pokaż ją…Zgodnie z prawem specjalistycznych adaptacji, poprawianie umiejętności wymaga ćwiczenia. Jednak prawo przystosowania mówi o tym, że reakcja na daną stymulację maleje z czasem. By odnieść sukces, musisz ćwiczyć „wyspecjalizowaną różnorodność”, czyli coś, co dla nowicjuszy stanowi medium pomiędzy tymi dwoma prawami. Wyspecjalizowana różnorodność pozwala na ćwiczenie ukazywania maksymalnej siły każdego tygodnia, przy użyciu maksymalnej ilości prób. Pozwala również na zmianę wykonywania tych maksymalnych prób, co pomaga uniknąć przystosowania i zastoju.
Na przykład:
– Tydzień 1: Pracuj do maksymalnej ilości prób na pochylonej ławeczce, używając wąskiego chwytu
– Tydzień 2: Pracuj do maksymalnej ilości prób z deską o grubości 5-8cm na klatce piersiowej
– Tydzień 3: Pracuj do maksymalnej ilości prób z uchwytami na sztangę tuż nad klatką piersiową
– Tydzień 4: Zmaksymalizuj standardowe wyciskanie na ławce poziomej.

Ta zasada treningowa pozwala na trenowanie umiejętności stałego pokazywania maksymalnej siły z równoczesnym wprowadzaniem małych zmian, by uniknąć zastoju.