MOTYWACJA, PASJA, CEL…

MOTYWACJA, PASJA, CEL…

MOTYWACJA, PASJA, CEL… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Wskazówka 3. Uzyskuj informacje z pewnych źródeł;

W internecie możesz uzyskać tak wiele informacji, że czeka cię jeszcze niejeden zawrót głowy od ich natłoku. Ma to swoje dobre i złe strony. Często wpisując w wyszukiwarkę proste pytanie otrzymasz odpowiedzi, które mogą działać odwrotnie niż zamierzałeś. Zupełnie spowolnią twoje postępy, nabawisz się kontuzji lub nawet długoterminowego uszczerbku na zdrowiu.
Dotyczy to szczególnie portali społecznościowych i forów internetowych. Każdy człowiek ma swoją opinię i sporo ludzi chce ją wyrażać, a ty nie masz możliwości sprawdzić czy gość z forum jest certyfikowanym trenerem, czy laikiem, który trenuje od 2 tygodniu i myśli, że pozjadał wszystkie rozumy.
Co więc poradzić? Bądź sceptyczny i uzbrój się w cierpliwość. Szukaj pewnych i sprawdzonych źródeł informacji.

Wskazówka 4. Bądź pewny swojej własnej drogi;

Zaczynając swoją przygodę z treningiem siłowym mieszkałem w mieście, gdzie nie znałem nikogo o podobnych zainteresowaniach. Byłem pasjonatem sportu i postanowiłem wziąć udział w moich pierwszych zawodach kulturystycznych w małym lokalnym konkursie. Przez miesiąc trenowałem najintensywniej jak tylko mogłem, a pod koniec byłem podekscytowany tym, co jestem w stanie osiągnąć. Na miesiąc przed konkursem przyjaciel wziął mnie na bok i powiedział, że nie mam szans na wygraną. Nie był kulturystą, lecz był miejscowy i przysięgał, że nie wygram jako „nowy”, bo skład sędziowski ma już swoich faworytów.
Gdy mi to powiedział, byłem już zupełnie oddany treningowi i skupiony na zawodach. Dalej pracowałem ciężko, bo konkurs był tuż za rogiem i niczego nie zmieniłem. Rzeczywiście udało mi się wygrać te zawody, lecz co gdybym dostał tę „przyjacielską radę” na początku treningu do zawodów? Pewnie bym mu uwierzył, zrezygnował z wzięcia udziału i na pewno bym nie wygrał.
W przeciwieństwie do jasnych w ocenie gier, gdzie wynik zależny jest od liczby zdobytych punktów, jak np. koszykówka, piłka nożna etc. osobiste odczucia estetyczne sędziów odgrywają w kulturystyce znaczącą rolę. Niestety każdy postrzega świat na własny sposób. Ostatecznie sam musisz zdecydować czy jesteś w stanie podjąć ryzyko niepowodzenia i jak daleko chcesz zajść. Możesz mieć za sobą najlepszego mentora i najlepsza grupę wsparcia, lecz wszystko ostatecznie leży w twoich rękach i sile twojego umysłu.

Wskazówka 5. Wszystko zależy od twojego nastawienia;

Ta ostatnia wskazówka jest najważniejszą z wszystkich: twoje nastawienie jest najważniejsze. Znaczy więcej niż metabolizm, genetyka, trener z którym ćwiczysz, czy siłownia na której ćwiczysz. Jeśli jesteś zdecydowany osiągnąć sukces, wierzysz w siebie i posuwasz się naprzód pomimo wszystkich przeszkód, możesz osiągnąć swoje cele i zmierzyć własną siłę.