MOTYWACJA, PASJA, CEL…

MOTYWACJA, PASJA, CEL…

MOTYWACJA, PASJA, CEL… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Twoje plany i ambicje w kwestii budowania mięśni są prawdopodobnie niebotyczne, lecz pozwól, że zdradzę ci sekret: twoja pasja nie musi być czymś, na czym musisz zarabiać, czy musi dać ci sławę. To po prostu powinno być coś co sprawi, że będziesz szczęśliwy i da ci poczucie satysfakcji. Treningi i zdrowy styl życia to najlepsza droga gwarantująca wiele korzyści na przyszłość.
Każdy wie, że w internecie nie brakuje informacji na temat budowania mięśni i rozwoju ciała. Jak wybrać te wiarygodne? Które są prawdziwe i dla nas użyteczne? Naszym celem jest pomóc w oddzieleniu tych dobrych od złych.

Wskazówka 1. Znajdź swojego mentora;

Jeśli ćwiczysz już od jakiegoś czasu, to na pewno zdajesz sobie sprawę z tego jak ważne jest, by mieć kogoś, kto podziela twoją pasję, inspiruje cię i popycha do osiągania coraz lepszych wyników.
Twój mentor nie musi być zawodowcem, lub kimś znanym w całym kraju, choć oczywiście może tak być. Sam trafisz na niego i będziesz naśladował latami. To nawet nie musi być osoba, która bezpośrednio prowadzi cię przez proces transformacji ciała, pomaga ci w projektowaniu programu ćwiczeń i odżywiania… Chociaż czemu nie?
To, co zyskujesz dzięki mentorowi jest bardziej subtelne i ważniejsze w dalszej perspektywie. To poczucie odpowiedzialności. Mentor robi wszystko by ci pomóc, a sama jego obecność jest dla ciebie motywująca. Nie chcesz go zawieść. To może nie wydaje się zbyt dużo, lecz pamiętaj, że budowanie mięśni to styl życia. Możesz stać się silny bez wsparcia, ale nie pozostaniesz silny bez niego.

Wskazówka 2. Otocz się właściwymi ludźmi;

Jeżeli jesteś nowy w temacie treningu siłowego i dopiero uczysz się jak ćwiczyć i osiągać cele, ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest otoczenie amatorów. Spędzanie czasu z ludźmi nie rozumiejącymi dlaczego ćwiczysz może być szkodliwe, a wręcz zabójcze dla twojej motywacji.
Odpowiedzią nie jest porzucenie rodziny czy przyjaciół, lecz poznawanie nowych ludzi podobnych do ciebie. Łatwo znajdziesz takie osoby na siłowni. Odnajdź krąg społeczny, który rozumie co robisz i dlaczego to robisz, a będziesz mógł czerpać korzyści z partnerstwa w treningach i wzajemnej wymiany doświadczeń. Budowanie ciała może być zbyt długą i zbyt ciężką podróżą, by przebyć ją samotnie.
Byłoby wspaniale, gdyby można było po prostu iść na siłownię i od razu stać się członkiem zgranej grupy pasjonatów fitnessu, lecz wiem, że taki scenariusz spełnia się bardzo rzadko. Nawet jeśli w twojej okolicy nie ma ludzi podzielających twoją pasję, możesz poszukać ich na portalach społecznościowych, forach tematycznych itp.
Tak naprawdę czasem nawet wirtualna przynależność do grupy na forum może mieć bardzo duże korzyści. W ten sposób również wymieniacie doświadczenia, możecie motywować się nawzajem i dzielić sukcesami oraz porażkami.