KLATKA SUPERBOHATERA…

KLATKA SUPERBOHATERA…

KLATKA SUPERBOHATERA… 300 450 admin

Jak zbudować klatkę? Mięśnie piersiowe są szczególnie skomplikowane. Ich trening jest istną łamigłówką, którą tylko najlepsi mogą rozwiązać. Izolowanie klatki piersiowej jest trudne, ponieważ barki i tricepsy często biorą na siebie dużą część obciążenia w największych ćwiczeniach klatki. Triceps zwykle męczy się szybciej niż klatka, co utrudnia osiągnięcie pełnego zmęczenia mięśni piersiowych.
Kolejny problem to genetyka – ludzie mają różne predyspozycje fizyczne. 
Niektórzy z nas łatwo budują masę barków i rąk, lecz mają duże problemy ze zwiększeniem rozmiaru klatki. To ma wiele wspólnego z ilością włókien wolnokurczliwych w mięśniach piersiowych danej osoby, chociaż łączy się też z siłą mięśni naramiennych, które mają tendencję do przejmowania pracy klatki piersiowej. Odpowiedni trening i technika pomogą ci uniknąć tego błędu.

Korekcja klatki… Rozpoznanie problemu to pierwszy krok, nauczenie się jak go naprawić to kolejny. Mięśnie piersiowe składają się z dwóch grup – mięśnie piersiowe większe oraz mięśnie piersiowe mniejsze. Mięśnie piersiowe większe tworzą warstwę wierzchnią i stanowią większość masy mięśniowej klatki. Mięśnie piersiowe mniejsze leżą pod większymi i nieco niżej na klatce piersiowej. Obie grupy współpracują, by poruszać ramionami.