JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ MIĘŚNIOWĄ?

JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ MIĘŚNIOWĄ?

JAK ZWIĘKSZYĆ MASĘ MIĘŚNIOWĄ? 300 401 FitNow - treningi personalne

Typy budowy ciała; Ektomorfik – smukła, drobna sylwetka o bardzo niskim poziomie tłuszczu. Ma szczególne problemy z nabieraniem masy między innymi przez metabolizm, który przebiega niezwykle szybko. Plusem; fakt, że bardzo szybko odbudowują ubytki potreningowe przy dobrze zbilansowanej diecie.
Ekto, aby przybrać na masie muszą znacznie zwiększyć ilość kcal w diecie w porównaniu do dwóch pozostałych typów budowy ciał.
Mezomorfik – typowa budowa kulturysty. Najlepsza genetyka do budowy masy mięśniowej z zachowanymi najlepszymi aspektami dwóch pozostałych typów budowy ciała. Mezo to typ, który nigdy nie będzie miał problemu ze zmianą wagi, jego metabolizm jest unormowany. Plusem jest fakt, że nie muszą dostarczać bardzo znaczącej ilości kcal, aby utrzymać dobrą sylwetkę, wystarczy zastosowanie się do podstawowych zasad żywieniowych. Minusem jest wydłużony okres regeneracji po cyklu treningowym.
Endomorfik – krępa i masywna budowa ciała. Metabolizm bardzo spowolniony. Plusem; budowanie masy przy nieznaczącej ilości kcal. Minusem; cały czas mają na oku co i o jakich porach spożywają, bo bardzo łatwo odkładają tłuszcz. Zaleca się spożywanie nawet do 7-8 posiłków dziennie w mniejszych porcjach. Przerwy pomiędzy cyklami treningowymi powinny być najdłuższe z wszystkich wymienionych typów, ponieważ metabolizm jest najwolniejszy i organizm wymaga dłuższej regeneracji.

Jedz więcej, ale nie przesadzaj… Zwiększanie rozmiaru, wymaga spożywania większej ilości kalorii, ale nadmierne objadanie się prowadzi do zwiększenia rozmiaru w złym kierunku. Dlatego jeśli chodzi o zwiększanie kalorii, należy to robić powoli i stopniowo. Staraj się zwiększać wagę o 0,5-1kg na miesiąc. Może się to wydawać kiepskim osiąnięciem jeśli chodzi o miesięczny cel, ale spójrzmy na to z perspektywy długoterminowej. Patrząc realistycznie, zdobycie 6-12kg czystej masy mięśniowej w ciągu roku jest niewiarygodne dla siłacza sezonowego. Nowi siłacze rozrastają się w szybszym tempie z różnych powodów, ale nie zamierzam wdawać się w szczegóły w tym artykule.
Ilu dodatkowych kalorii potrzebujesz, by zyskać 0,5-1kg miesięcznie?