JAK TRENOWAĆ WYDAJNIEJ?

JAK TRENOWAĆ WYDAJNIEJ?

JAK TRENOWAĆ WYDAJNIEJ? 300 455 FitNow - treningi personalne

Poprzez dodanie następujących zmian do ćwiczeń podniesiesz ich intensywność, poprawisz swoje wyniki i unikniesz nudy na siłowni.

Wyciskanie ud na suwnicy; Zmień ustawienie stóp
Klasyk treningu nóg. Choć oczywiście nie ma nic złego w ustawieniu stóp na środku platformy, jeśli umieścisz stopy w dolnej jej części sprawisz, że ćwiczenie bardziej zaangażuje mięśnie czworogłowe.
Jeśli twoja rutyna zawiera także martwy ciąg, a powinna, ta mała zmiana przywróci równowagę – mięśnie dwugłowe nie będą narażone na przetrenowanie, a mięśnie czworogłowe na niedosyt pracy.
Stosując taką pozycję stóp, upewnij się, że twoje kolana wędrują dokładnie w tym samym kierunku, co palce stóp. Dzięki temu zapobiegniesz bólom i kontuzjom kolan.

Martwy ciąg; Poszerz rozkrok
By zmaksymalizować pracę pośladków, stań w nieco szerszym rozkroku wykonując martwy ciąg. Dzięki temu skuteczniej zaangażujesz wewnętrzne mięśnie ud i pośladki. Poszerzając rozkrok, skieruj palce stóp bardziej do zewnątrz, by zapewnić właściwą formę i wygodny wzorzec ruchu.
Zachowaj wszystkie inne elementy martwego ciągu bez zmian. Podnoś ciężar utrzymując proste plecy i staraj się przede wszystkim korzystać z siły pośladków i bioder, a nie pleców.

Pompki… Dodaj pauzę
Choć pompki są jednym z najlepszych ćwiczeń, jakie możesz wykonywać na górne partie ciała, są często pomijane na rzecz dużych ciężarów. Spróbuj utrudnić standardowe pompki. Do zaawansowanych technik wliczają się takie wariacje jak; wąskie pompki, skośne pompki, pompki z klaskaniem. Następna opcja to wykonywanie dowolnej z wymienionych wcześniej wariacji (włącznie z klasycznymi pompkami) z pauzą w dolnej części ruchu.
Pauza podczas wykonywania pompek zmusza mięśnie do dłuższego i silniejszego skurczu, zwiększając łączny czas pod napięciem. Wykonując pauzę także w górnej pozycji, zwiększysz pracę tułowia. Utrzymuj proste plecy, by uniknąć bólu w dolnej ich części.