JAK SZYBKO ZYSKAĆ MASĘ

10 wskazówek przyspieszających przyrost mięśni

piątek, 16 Listopad 2018

#8: Kreatyna dla wzrostu

Fakt: kreatyna to jedyny LEGALNY suplement, którego znaczny wpływ na rozrost mięśni został udowodniony.

Wiele badań pokazało, że kreatyna zwiększa siłę i poprawia rozrost mięśni. Jest również bardzo tania.

Ale postawmy sprawę jasno: nie jest to steryd anaboliczny. Nie uzyskasz 5 kg w jeden tydzień. Jednak jeśli chcesz szybko zbudować masę, zalecam stosowanie kreatyny. Przyjmuj 5 gramów dziennie i tyle.

#9: Zmieniaj zakres powtórzeń (nie ćwiczenia)

Wyjaśnijmy sobie coś – „dezorientacja mięśniowa” to bzdura. Nie musisz zmieniać swojej rutyny treningowej co miesiąc. Twoje mięśnie nie mają własnego mózgu.

…ale rozsądnie jest włączyć różne zakresy powtórzeń do swojej rutyny treningowej.

Gdy stosujesz różne zakresy powtórzeń, a przez to inne obciążenia, zmuszasz swoje ciało do wykorzystywania energii w odmienny sposób i do rekrutacji zmiennej liczby włókien mięśniowych. Ta zmienność jest pomocna w przypadku zwalczania zastoju związanego z siłą (i dlatego dotyczy również rozrostu mięśni).

Na przykład każdego tygodnia możesz zrobić sobie dzień siły, w którym wykonasz 5 serii z 5 powtórzeniami każdego ćwiczenia i dzień hipertrofii – 3 serie po 10 powtórzeń.

#10: Pilnuj ilość spożywanych kalorii

Ostatecznie jedynym sposobem, by mieć 100% pewności, że zyskujesz na wadze, jest pilnowanie ilości spożywanych kalorii. Inaczej możesz tylko zgadywać.

Dowiedz się dokładnie jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne, następnie dodaj 200-300kcal by zyskać 200 gramów mięśni tygodniowo (większe ilości będą oznaczały tkankę tłuszczową), a następnie pobierz licznik kalorii (osobiście proponuje MyFitnessPal), by śledzić, co jesz każdego dnia.

Większość z nas spożywa podobne produkty każdego tygodnia, więc powinieneś kontrolować kalorie przez około 1-2 miesięcy, zanim będziesz wiedział, co robisz (wtedy możesz już przestać pilnować).

Voilà

Powyżej znajduje się 10 moich najlepszych wskazówek dotyczących super naładowanego rozrostu mięśni.

Przejrzyj listę, znajdź 1-2 obszarów, na których masz największe braki i zabierz się do pracy. Pamiętaj, że nie jest to żadna skomplikowana nauka. Jeśli konsekwentnie podnosisz obciążenia, nabierasz siły i zjadasz odpowiednie ilości jedzenia, z powodzeniem przybierzesz na masie i przypakujesz mięśnie.