FUNDAMENTALNA PIĄTKA

FUNDAMENTALNA PIĄTKA

FUNDAMENTALNA PIĄTKA 1550 650 FitNow - treningi personalne

1. Zdecyduj się i zacznij trenować… Po przeczytaniu tego artykułu, rozpocznij trenowanie. Jeśli zaczynasz po raz pierwszy, zacznij delikatnie, dokonując prostych wyborów. Zachowaj pomysł rozwinięcia „mistrzowskiego planu” na później, gdy twoje ciało i twoje postanowienia, będą gotowe na dobrze rozwinięty plan ćwiczeń.
Pamiętaj: decyzje nie zostają podjęte dopóki nie zaczniesz działać. Twoja decyzja o poprawieniu sprawności fizycznej jest godna podziwu, tak samo jak nowo odkryta potrzeba rozmawiania na temat treningu z każdą osobą, którą znasz, ale to wizyta na siłowni i zakup karnetu oraz stroju do ćwiczeń zaowocuje ważną zmianą w twoim życiu.

2. „I” jak indywidualizacja… By były efektywne, programy treningowe powinny być projektowane specjalnie dla twojego ciała, łącznie z jego ograniczeniami i celami. Wybieraj ćwiczenia, codzienne rutyny oraz cykle, które zapewnią ci postępujący wzrost siły i poprawę kondycji, ale nigdy nie rezygnuj z elementu zabawy, który sprawi, że będziesz nadal chciał ćwiczyć, nawet po upływie pierwszych kilku tygodni.

3. Nie opieraj się treningowi oporowemu Unikaj pokusy pomijania treningu oporowego (czasem nazywanego treningiem siłowym lub podnoszeniem ciężarów). Niezależnie od tego, jak go nazwiemy, trening oporowy jest jedynym sposobem na zachowanie masy mięśniowej i odpowiednie tonowanie. To również najlepszy sposób na spalenie większej ilości kalorii w ciągu dnia.
Jeśli twój samochód jadący w stronę sprawności fizycznej napędzany jest tym, jak chcesz wyglądać, przypomnij sobie, że beztłuszczowa masa mięśniowa (z treningu oporowego) jest biletem do miasta szczupłości. Mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, więc nie skupiaj się na wadze jeśli dodałeś ćwiczenia oporowe do swoich treningów. Dodatkowe mięśnie na twoich kościach oznaczają, że spalisz więcej kalorii w ciągu dnia.
Gdy się starzejemy, objętość mięśni się zmniejsza, co powodowane jest upływem lat, czynnikami środowiskowymi oraz hormonami. Podobnie gęstość kości zmniejsza się z wiekiem, pozostawiając nas wrażliwymi na ich łamliwość i osłabienie w późniejszym czasie, zwłaszcza w przypadku kobiet.
Do odpowiedniej stymulacji kościom i mięśniom potrzebne są wymagania stawiane przez progresywny trening oporowy.