DOBRA HIPERTROFIA…

DOBRA HIPERTROFIA…

DOBRA HIPERTROFIA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Zasada nr 3: Nie możesz ignorować rozwoju siły; Siłacze często zapominają, że siła jest fundamentem dla hipertrofii, a programy ukierunkowane na hipertrofię zwykle zalecają serie składające się z 8 do 12 powtórzeń. Jednak często przeoczony zostaje fakt, że to nie powtórzenia na serię określają całkowity efekt treningu, ale ogólna ilość powtórzeń wykonanych podczas całej sesji.
Więc mimo, że 3 serie po 10 powtórzeń to „typowa” seria dla hipertrofii, jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie 10 serii po 3 powtórzenia. Ta opcja to nadal 30 powtórzeń ogółem, ale pozwala na korzystanie z większych obciążeń, ponieważ każda seria ograniczona jest do 3 powtórzeń.
W ten sposób zyskujesz zarówno duże natężenie, jak i wysoką intensywność, co oznacza rozwój siły oraz hipertrofię.

Zasada nr 4: Zapomnij o mięśniach brzucha; Czas wbić sobie do głowy, że nie powinieneś marnować czasu ani energii na ćwiczenia, które są mało opłacalne. Pamiętaj, rozwój widocznych mięśni brzucha ma więcej wspólnego ze strategią odżywiania niż z treningiem.
Co więcej, nie powinieneś się przejmować zachowaniem nadmiernej szczupłości, ponieważ próbujesz zyskać mięśnie. Nie możesz jednocześnie tracić i zyskiwać masy.
W końcu, pamiętaj, że „duże” ćwiczenia wymagają napinania mięśni brzucha dla stabilizacji. Inaczej mówiąc, dodatkowe ćwiczenia na mięśnie brzucha nie są konieczne jeśli prawidłowo trenujesz.

Zasada nr 5: Niech osiągnięcia staną się dla ciebie ważniejsze niż ból; Ludzie mają tendencję do zbytniego przywiązywania się do poglądu „bez bólu nie ma zysków”. Chociaż to powiedzenie jest prawdziwe, często prowadzi do podejmowania złych decyzji, takich jak zbytnie skupianie są na kardio, ruchach izolacyjnych i ćwiczeniach mięśni brzucha.
Gdy poprawiają się osiągnięcia, poprawia się kondycja fizyczna. Skup się na liczbach, a reszta sama się rozwiąże.

Wiedza nie wystarczy – musisz działać; Jeśli nie jesteś zadowolony z obecnego tempa rozwoju swojej masy mięśniowej, porównaj swoje obecne metody z zasadami, które wymieniłem powyżej. Jeśli widzisz znaczne rozbieżności, od razu zrozumiesz, że te pięć sugestii to odpowiedź na odblokowanie nowego wzrostu mięśni.
Nie popełniaj błędu nadużywając twierdzenia, że „wiedza to moc”. Prawda jest taka, że tylko dobrze zastosowana wiedza to moc. Jak na razie przeczytałeś tylko artykuł, który może zmienić twój trening na lepszy. Teraz nadszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy i rozpoczęcie ponownego wzrostu.
Zabieraj się do pracy!