DOBRA HIPERTROFIA…

DOBRA HIPERTROFIA…

DOBRA HIPERTROFIA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Zyskiwanie rozmiaru dobrej jakości – masy mięśniowej, a nie tłuszczu, to całkiem inna sprawa. Wiele metod może być skutecznych, ale muszą być zgodne z zasadami, by można było je uważać za wiarygodne.
Poniżej pięć najważniejszych zasad wspomagających optymalną hipertrofię. (Hipertrofia termin określający przyrost mięśni).

Zasada Nr 1: Minimalne skupianie się na ćwiczeniach pojedyńczego mięśnia; Specjalnie sformułowałem tą zasadę przecząco. Jeśli skupiasz się tylko na jednym kierunku, odwracasz uwagę od innych rzeczy. W tym przypadku, nadmierne przywiązywanie wagi do ćwiczeń pojedynczego mięśnia (zwłaszcza jeśli chodzi o łydki, ręce i ramiona) odwraca twoją uwagę od bardziej produktywnych ćwiczeń skupiających się na wielu stawach (np. przysiady, martwy ciąg, podciąganie, wyciskanie, wiosło). Ruchy złożone są ważniejsze od tych pojedynczych z dwóch powodów. Po pierwsze, „duże” ćwiczenie pozwala na większy nakład pracy przez rekrutację większej ilości jednostek motorycznych. Po drugie, większe obciążenie i wysiłek potrzebny do jego podniesienia stymuluje uwalnianie hormonów budujących mięśnie. Ruchy złożone również przekładają się lepiej na ogólną wydolność ciała.

Zasada nr. 2: MUSISZ wykonywać przysiady, martwy ciąg lub jedno i drugie; Ta zasada jest rozszerzeniem pierwszej, ponieważ martwy ciąg i przysiady to królowie ruchów skupiających się na wielu stawach. Każdy trener siłowy z dobrą reputacją uważa te ćwiczenia za podstawowe i konieczne dla zwiększenia siły, masy i mocy. Większość najbardziej muskularnych facetów na świecie wykonuje je regularnie.
Znaczenie martwego ciągu i przysiadów jest powiązane z obciążeniem, które można podnieść. Ze wszystkich ćwiczeń oporowych, martwy ciąg pozwala na podniesienie największego obciążenia, a zaraz po nim są przysiady. Jak już prawdopodobnie się domyśliłeś, większe obciążenie to rekrutacja większej ilości mięśni, co prowadzi do większej hipertrofii mięśniowej. Misja wykonana.