ĆWICZENIE PLECÓW Z HANTLAMI

ĆWICZENIE PLECÓW Z HANTLAMI

ĆWICZENIE PLECÓW Z HANTLAMI 300 394 FitNow - treningi personalne

Jeżeli jesteś osobą początkującą, możesz zauważyć, że nie jesteś w stanie wykonać niektórych ćwiczeń, ponieważ prawdopodobnie masz za słabe plecy. Wypracowanie silnych pleców pomoże ci w codziennych czynnościach, jak również wspomoże wykonywanie innych, cięższych ćwiczeń podczas treningu.

Silne, dobrze zbudowane mięśnie pleców pozwolą ci stworzyć lepszą sylwetkę i optycznie zmniejszą talię. Wykonywanie ćwiczeń z hantlami na dolne części pleców zapobiegnie bólom tej partii ciała w przyszłości.

MIĘŚNIE PLECÓW I ĆWICZENIA, KTÓRE POZWALAJĄ NAD NIMI PRACOWAĆ

Wiesz, że masz mięśnie na plecach, prawda? Całe twoje ciało to szereg mięśni. Należy pracować nad każdym z nich, by zyskać siłę i wymarzoną sylwetkę. Wielu ludzi myśli, że wystarczy same podciągnanie, by mieć wspaniałe plecy, ale to nie jest prawda. Podciąganie to jedno z świetnych ćwiczeń, ale zachęcamy do treningu z hantlami. To proste ćwiczenia ze sprzętem, który prawdopodobie każdy z was ma w domu. Przyjrzyjmy się nieco bliżej mięśniom, nad którymi należy pracować i jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać.

Poniżej proponujemy ćwiczenia pleców z hantlami, by zwiększyć siłę oraz gęstość mięśni.


Mięsień najszerszy grzbietu

Mięśnie najszersze grzbietu to największe mięśnie znajdujące się na plecach. Jeśli już trenujesz, istnieją spore szanse, że wykonujesz ćwiczenia na te mięśnie. To one są odpowiedzialne za nadawanie ciału kształtu przypominającego literę „V”. Są umiejscowione tuż pod pachami i ciągną się aż do tylnej części żeber. Mięśnie najszersze grzbietu wspomagają podciąganie i sięganie.

     -Ćwiczenie z hantlami na mięśnie najszersze grzbietu: wiosło hantlami/hantlą w opadzie tułowia