9 ĆWICZEŃ – KTÓRE MUSISZ WYKONYWAĆ…

9 ĆWICZEŃ – KTÓRE MUSISZ WYKONYWAĆ…

9 ĆWICZEŃ – KTÓRE MUSISZ WYKONYWAĆ… 304 451 FitNow - treningi personalne

Ćwiczenie 5. Przysiad ze sztangą nad głową…Dlaczego powinieneś je wykonywać? Przysiad ze sztangą nad głową nie jest ćwiczeniem, które powinno być pomijane. Integruje ono siłę funkcjonalną, elastyczność, a także stabilność tułowia i barków. Mając tak wiele funkcji, przysiad ze sztangą nad głową wywołuje reakcję hormonalną, która buduje mięśnie i spala tłuszcz.
Jak wykonywać?
Chwyć (stosunkowo lekko obciążoną) olimpijską sztangę umieszczoną na stojaku bardzo szerokim nadchwytem, z nogami na szerokości barków, plecami wyprostowanymi i wypiętą klatką piersiową.
Unieś sztangę w górę nad głowę. Jesteś teraz w pozycji startowej, ramiona w pełni rozszerzone, łopatki spięte. Gryf powinien znajdować się lekko za głową, nie bezpośrednio nad nią, ani przed nią.
Utrzymując tą pozycję sztangi, powoli wykonaj przysiad, tak jakbyś siadał na krześle, trzymając wypiętą klatkę piersiową, dopóki uda nie znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Wtedy unieś się z powrotem do pozycji startowej.

Ćwiczenie 6. Uginanie przedramion na TRX – drabina…Dlaczego powinieneś je wykonywać? Ćwiczenie to doskonale buduje masę mięśniową. Po pierwsze, pozwala na większe obciążenie mięśni niż byłbyś w stanie osiągnąć z innych typów uginania przedramion (z wykorzystaniem masy ciała). Po drugie, koncentrujesz się na negatywnej części każdego powtórzenia, co nadal stymuluje wzrost masy. I wreszcie aspekt „drabiny”, który powoduje, że ćwiczenie wykonujesz tak jak dropsety, zwiększając liczbę powtórzeń w celu zmaksymalizowania przepływu krwi do bicepsa. Jedna wycieczka po drabinie i Twoje bicepsy będą błagać o litość.
Jak wykonywać?
Ustaw TRX tak, by uchwyty rąk wisiały mniej więcej w odległości długości Twojego ramienia od ziemi. Chwyć uchwyty podchwytem ustawiając ciało w pozycji niemalże horyzontalnej z ziemią, opierając się na piętach i trzymając prostą linię ciała od stóp po głowę. Zacznij uginać przedramiona do ich pełnego zgięcia, unosząc ciało w górę, zbliżając czoło do uchwytów. Następnie opuść się powoli do pozycji startowej. Wykonaj tyle powtórzeń ile jesteś w stanie, po czym cofnij pięty około 10cm do tyłu, tak, by uchwyty TRX znalazły się nieco wyżej i powtórz ćwiczenie. Kontynuuj zmieniając ustawienie pięt o 10cm po każdej serii powtórzeń.

Ćwiczenie 7. Prostowanie ramion zza głowy sztangą łamaną w siadzie – nadchwytem…Dlaczego powinieneś je wykonywać? Długa głowa tricepsa często jest zaniedbywana, przede wszystkim dlatego, że reaguje najlepiej na duże obciążenia i ruchy wykonywane nad głową, które ludzie często omijają trenując górne partie ciała. Dlatego "Prostowanie ramion zza głowy" jest pośrednikiem, by utrzymać długą głowę tricepsa w dobrej formie.