10 NIETRADYCYJNYCH ĆWICZEŃ BRZUCHA…

Potężne i twarde jak skała mięśnie brzucha...

piątek, 30 Listopad 2018

4. Pompki w zawieszeniu na TRX…Ustaw uchwyty TRX lub kółek gimnastycznych w taki sposób, aby uchwyty znajdowały się 20-30 cm nad ziemią. Przejdź do pozycji do pompki ze stopami na ziemi lub wyżej – zależnie od poziomu zaawansowania. Pamiętaj, by mocno napiąć mięśnie pośladków oraz brzucha, jakby ktoś miał cię uderzyć pięścią. Zaokrąglone plecy lub wiszące biodra nie są dozwolone.

5. Spacer farmera…Weź parę hantli średniej ciężkości, kettlebels lub innego obciążenia i przejdź od 20-50 metrów, odciągając ramiona do tyłu i wypychając klatkę piersiową w przód.

6. Martwy ciąg…
Każdy trener trójboju siłowego wspomni o znaczeniu silnych mięśni skośnych brzucha podczas wykonywania martwego ciągu. Dzieje się tak, ponieważ te mięśnie, wraz z kilkoma innymi ze środkowej części ciała, są bardzo intensywnie używane podczas podnoszenia bardzo dużych obciążeń z ziemi.

7. Spacer z kettlem na klacie…Wykonaj zarzut jednym kettlem i utrzymaj go w pozycji spoczynku na klatce piersiowej. Następnie przejdź z nim 20-50 metrów. Pamiętaj, by nie przechylać się w jedną stronę i pozostać w najbardziej wyprostowanej pozycji jak to możliwe. By postawić sobie prawdziwe wyzwanie, spróbuj wykonać to ćwiczenie z ciężkim kettlem w dolnej pozycji.

8. Wyciskanie hantli w leżeniu na ławce płaskiej…By wykonać ćwiczenie właściwie, połóż się w takiej pozycji, by biodra zwisały z końca płaskiej ławki i trzymaj hantlę lub kettla w jednej ręce. Niepracująca ręka powinna znajdować się po boku lub na twoim brzuchu. Zanim rozpoczniesz wykonywać ćwiczenie upewnij się, że twoje stopy są naprawdę „zakotwiczone” w ziemię i mocno je dociskaj. Wykonaj kilka mocno obciążonych serii i powiedz mi, jeśli nie poczujesz, że środkowa część twojego ciała pracuje jak cholera.

9. Spacer kelnera…Unieś kettlebell nad głowę do pełnego wyprostu i przejdź 20-50 metrów. Możesz wykonywać to ćwiczenie unosząc jedną lub dwie ręce. Możesz również chodzić w linii prostej lub zygzakiem wokół przeszkód. Jest to wspaniałe ćwiczenie zwiększające stabilność ramion oraz siłę środkowej części ciała.

10. Raczkowanie z Power Wheel…Przejdź do pozycji pompki i umieść stopy w Power Wheel. Zachowując idealną pozycję, chodź na rękach pokonując jak największy dystans. Napnij mięśnie brzucha i pośladków. Ważne jest, by upewnić się, że nie kołyszesz plecami w przód i w tył, obracając biodra z jednej strony na drugą przy każdym kroku. Należy również pilnować, żeby biodra się nie zapadały. Jeśli możesz przejść całą długość boiska do piłki nożnej, masz niezłą siłę. Prawdziwy kunszt siły pojawia się, kiedy powracasz pokonany dystans tyłem.

Wypróbuj te ćwiczenia i daj znać jak ci się podobają. Jestem pewien, że będziesz zadowolony z rezultatów.