SZEŚCIOPAK I DIETA…

Co właściwie można jeść?

piątek, 7 Kwiecień 2017

Węglowodany proste można łatwo zidentyfikować na etykietach jako cukier, brązowy cukier, turbinado, itd. Znajdują się w większości soków, napojów gazowanych, lodów, słodyczy i ciast. Biała mąka – wybielona, przetworzona i oczyszczona może zostać zidentyfikowana na etykietach jako wzbogacona, niewybielona, semolina, durum, biały ryż, biały makaron i biały chleb. Unikaj tych produktów, z wyjątkiem okresu po treningu.

Co jeszcze może spowalniać twoje postępy? Nie wszystkie tłuszcze są jednakowe. Unikaj tłuszczów nasyconych, pełnotłustego mleka, czerwonego mięsa, masła i sera. Tłuszcze trans to częściowo utwardzone tłuszcze roślinne, zwykle margaryny, pieczywo, frytki przygotowywane w restauracjach etc. Niezdrowa żywność obciąża trzustkę i zwiększa ilość odkładanego tłuszczu.
Dlatego kalorie, które przyjmujemy powinny być czyste, jeśli chcesz odsłonić swoje mięśnie brzucha. Stosujesz się do tych wskazówek, ale w dalszym ciągu nie widzisz sześciopaku, prawdopodobnie spożywasz zbyt dużo kalorii i musisz zmniejszyć ich ilość.

Więc co właściwie jeść? Teraz, gdy już wiesz czego unikać, nadszedł czas, by zapełnić lodówkę prawdziwym jedzeniem. Produkty hodowane organiczne, pozbawione chemikaliów, sztucznych nawozów, pestycydów, antybiotyków i sterydów są najlepsze (oczywiście to lista marzenie – ale może macie dostęp do takowych). Ta lista pomoże ci zaopatrzyć się w jedzenie przyjazne mięśniom brzucha.
Białka – wybieraj chude źródła białka, jak pierś kurczaka, pierś indyka, białka jaj, ryby, owoce morza i chuda wołowina. Ogranicz czerwone mięso, jak cielęcina, jagnięcina i chuda wołowina do 100g tygodniowo. Dobre źródła dla wegetarian to: orzechy, nasiona i rośliny strączkowe – jak groch, ciecierzyca i soczewica.
Postaraj się jeść warzywa o niskim indeksie glikemicznym – wszystkie zielone i najlepiej na surowo… Jeśli chodzi o nabiał wybierz maślankę, kefir lub jogurt naturalny… Staraj się pić dużo wody niegazowanej, ziołowe herbaty i zmniejsz ilość kofeiny do minimum…
Na pewno te zmiany i ograniczenia wyjdą ci tylko na zdrowie…