SPRAWDZONE SPOSOBY NA NADMIERNE GROMADZENIE WODY W ORGANIŹMIE

SPRAWDZONE SPOSOBY NA NADMIERNE GROMADZENIE WODY W ORGANIŹMIE

SPRAWDZONE SPOSOBY NA NADMIERNE GROMADZENIE WODY W ORGANIŹMIE 1550 650 FitNow - treningi personalne

Chciałabym jednak podkreślić, że poniższe sposoby radzenia sobie z nadmiarem płynów w organizmie są wyjściem doraźnym (krótkotrwałym) i nie wyeliminują problemu na stałe. Ważne jest, aby zidentyfikować przyczynę retencji płynów, zwłaszcza jeśli problem dotyczy poważnej przewlekłej choroby lub zaburzeń hormonalnych.

Poniżej zamieszczam listę ziół i produktów, które mogą być pomocne w doraźnym usuwaniu nadmiaru wody zgromadzonej w organizmie:

1. Natka pietruszki – działanie moczopędne.
2. Mniszek lekarski – działanie moczopędne, dobre źródło magnezu.
3. Nasiona kopru włoskiego – działanie moczopędne, wspomaga pracę jelit.
4. Pokrzywa zwyczajna – działanie moczopędne, wspomaga leczenie kamicy nerkowej i usuwanie złogów z dróg moczowych.
5. Krwawnik pospolity – działanie moczopędne i rozkurczowe.
6. Sok żurawinowy- właściwości moczopędne. Bogactwo magnezu, potasu i wapnia.

O CZYM JESZCZE NALEŻY PAMIĘTAĆ?
Zadbaj o codzienną aktywność fizyczną i zbilansowaną dietę i nawodnienie.
Brak ruchu i długie przebywanie w pozycji siedzącej również przyczynia się do gromadzenia nadmiaru płynów. Wyobraźmy sobie „przeciętnego Kowalskiego”, który przez większość dnia siedzi za biurkiem, a później przed telewizorem. Do tego dochodzą słone przekąski, alkohol i przetworzona żywność bogata w sód. To bez wątpienia elementy prowadzące do gromadzenia płynów, uczucia obrzmienia i obrzęków. Pamiętaj o codziennej aktywności, krótki spacer czy jogging może bardzo korzystnie wpłynąć na Twoje problemy. Wiele osób także wypija zdecydowanie za mało płynów. Niska podaż płynów i stan odwodnienie organizmu, to jeden z częstych powodów gromadzenia wody i występowania obrzęków. Uczycie pragnienia często maskowane jest kolejną kawą, która zdecydowanie nie nawadnia. Staraj się mieć zawsze pod ręką wodę mineralną, najlepiej wysoko-zmineralizowaną bogatą w potas i magnez.

Ważne!
W ziołach kryje się wiele substancji aktywnych, które mogą wchodzić w interakcje z przyjmowanymi lekarstwami. Jeśli więc cierpisz na przewlekłą chorobę i przyjmujesz leki na stałe, zanim zastosujesz któreś z ziół, skontaktuj się z lekarzem.