PIJ WIĘCEJ WODY, BY STARCIĆ NA WADZE…

PIJ WIĘCEJ WODY, BY STARCIĆ NA WADZE…

PIJ WIĘCEJ WODY, BY STARCIĆ NA WADZE… 1550 650 admin

PROSTE ROZWIĄZANIA…Przykładowo codzienne spacery, rezygnacja z deserów, picie wody zamiast napojów gazowanych i parkowanie dalej od miejsca pracy to nawyki, które mogą wpłynąć na twoją równowagę kaloryczną – różnicę pomiędzy ilością spożywanych kalorii, a zużywaną energią. Żadna z nich w magiczny sposób nie sprawi, że będziesz szczupły, ale ich połączenie może mieć większy wpływ na kontrolę wagi.

WODA…
Wiele osób na pewno słyszało, że ważne jest, by pić osiem szklanek wody dziennie, ale czy naprawdę istnieje konkretna potrzeba, by pić ją w takiej ilości? A co jeśli picie wody pomaga spalać tłuszcz? Zachęcanie ludzi do picia większej ilości wody jest prostym sposobem na wspomaganie utraty wagi. Picie zaledwie pół litra zimnej wody zwiększa zużycie energii podczas spoczynku o 30 procent! Picie zimnej wody jest jeszcze lepsze, ponieważ ogrzanie jej to temperatury ciała wymaga zużycia energii.

EKSPERYMENT… Naukowcy z Izraela przebadali powyższy proces u otyłych dzieci w wieku około 10 lat. Wcześnie rano, po tym jak przez noc nic nie piły, podawano im pół litra lodowatej wody. Spalanie kalorii zwiększało się o około 25 procent na godzinę. Jak dużą różnicę to sprawia? Niewielką, ale daje to od pięciu do dwudziestu kalorii spalonych dodatkowo. Jeśli wykonasz tę czynność kilka razy dziennie, możesz zrzucić 1-2 kg wagi rocznie, nie robiąc nic więcej. Coś za nic, to zwykle zbyt piękne, by było prawdziwe, ale powinno zmotywować ludzi, którzy chcą stracić na wadze do picia zalecanej ilości wody, co i tak powinni robić.

WNIOSKI…Słodkie, gazowane napoje wzmagają apetyt i są uzależniające. Picie wody gasi pragnienie na dłużej, a szczególnie po treningu. Jeśli całe lato pracowałeś nad sylwetką to warto utrzymać wagę w czasie zimy. Pijcie wodę –  na pewno pomoże…