JAK ZWIĘKSZYĆ APETYT?

JAK ZWIĘKSZYĆ APETYT?

JAK ZWIĘKSZYĆ APETYT? 1550 650 FitNow - treningi personalne

Jako masakrycznie chudy nastolatek miałem obsesję na punkcie szukania informacji na temat sposobów zwiększania apetytu. Zjadanie odpowiedniej ilości czystych i zdrowych kalorii, by nabrać masy mięśniowej jest ciężką pracą i potrzeba do tego dużego poświęcenia.

HARMONOGRAM POSIŁKÓW…Prawda jest taka, że to wszystko jest czasem wkurzające. Musisz się do tego zmuszać, a nawet organizować swój całodniowy harmonogram wokół jedzenia. Spędzać mnóstwo czasu w sklepie spożywczym oraz w kuchni podczas przygotowywania posiłków. Należy je rozplanować na cały dzień, a czasem nawet na cały tydzień. Nie daj się zwieść, spożywanie odpowiedniej ilości jedzenia, by uzyskać kilka kilogramów zdrowej wagi wymaga nieludzkiej ilości poświęcenia i jest to brutalnie ciężka robota. Mnóstwo osób zwykło mówić: „Człowieku, chciałbym mieć twoje problemy. Oddałbym wszystko, by spożywać dziennie 6000 kalorii”.
PROGRAM BUDOWANIA MIĘŚNI…Wielu ludzi rozpoczyna program budowania mięśni i na początku osiąga przyzwoite wyniki niezależnie od tego, co jedzą. Tak naprawdę z odpowiednim programem można osiągnąć wspaniałe rezultaty. Jednak w końcu wszystko zacznie się sprowadzać do tego, co wkładają do ust. Jeśli będziesz chciał przekroczyć pierwszą piątkę albo dziesiątkę extra kilogramów, będziesz musiał zacząć rozpinać pasek przy stole. Będziesz musiał robić wszystko, co w twojej mocy, by dowiedzieć się w jaki sposób zwiększyć apetyt. I niezależnie od wszystkiego, nie będziesz mógł robić wymówek, ponieważ nie ma żadnej wymówki, jeśli czegoś bardzo pragniesz, trzeba tylko w odpowiedni sposób uporać się z przeszkodami.

  1. Pierwszą rzeczą, którą będziesz musiał zrobić będzie po prostu przyzwyczajenie się do zjadania większych ilości jedzenia, częściej. To właśnie takie proste. Twój żołądek się poszerzy, twój metabolizm przyspieszy, a ty przyzwyczaisz się do zjadania odpowiednich ilości jedzenia, by urosnąć. Zacznij powoli i dodawaj sto kalorii dziennie do różnych posiłków. Dodatkowo staraj się zjadać produkty, które nie powodują powstawania gazów ani wzdęć oraz takie, które trawi się w miarę szybko. Oznacza to, że na krótki czas powinieneś ograniczyć ilość spożywanych warzyw i owoców. Pokarmy tego typu zapełniają żołądek i nie dostarczają odpowiedniej ilości kalorii. Dzięki temu są świetne w procesie utraty wagi, ale jeśli chcesz zyskać 30 gram masy ciała w 12 tygodni to nie są już tak dobre. Więc na krótki czas zrezygnuj z warzyw i owoców.
  2. Zawsze miej pod ręką surowe orzechy i jedz je za każdym razem, gdy zgłodniejesz. Orzechy są pożywieniem bogatym w składniki odżywcze i mają niezłą zawartość kalorii w zaledwie kilku garściach.
  3. Oliwa z oliwek to kolejny produkt pomagający zyskać na wadze, który może w łatwy sposób dodać 1000 kalorii albo więcej do diety każdego dnia i nawet nie będziesz o tym wiedział. Po prostu dodawaj łyżkę lub dwie do każdego posiłku.
  4. W kwestii węglowodanów nie da się pobić białego ryżu. Trzy razy dziennie powinieneś mieszać biały ryż z fasolą, kurczakiem, rybą albo wołowiną. Biały ryż łatwo ulega strawieniu i sprawia, że mniej więcej po godzinie jesteś znów głodny. A dokładnie o to nam chodzi. Pytanie dotyczące tego, w jaki sposób możesz zwiększyć apetyt ma prostą odpowiedź – „biały ryż“, właśnie tak dobrze działa on, jeśli chcemy zyskać masę mięśniową.
  5. Jeśli naprawdę chcesz pozostać szczupły albo masz problem z zachowaniem szczupłości podczas zyskiwania masy, musisz zachować spożycie tłuszczu na niższym poziomie w dni węglowodanów i dodać dwa lub trzy dni z mniejszą ilością węglowodanów w tygodniu.

WNIOSKI…Szczupli faceci po 20-tce i każda osoba mająca szybki metabolizm, która naturalnie jest szczupła i próbuje zbudować masę mięśniową w najszybszym możliwym czasie powinna jeść dużo węglowodanów, średnią ilość białek i wystarczającą ilość tłuszczu każdego dnia.
Teraz już wiesz jak zwiększyć apetyt. Bądź temu oddany i walcz. Chciałbym, żeby istniał jakiś łatwiejszy sposób, ale niestety nie istnieje. Zjadłem więcej posiłków niż pamiętam, by na siłę przejść od 65 kilo do 85 kilo. Żadnych wymówek. Po prostu to zrób.