WEEKEND W LISBONIE

WEEKEND W LISBONIE

WEEKEND W LISBONIE 1550 650 FitNow - treningi personalne

 

Witaj w Lizbonie.  Kiedyś spokojne, ciche miasteczko, Lizbona zasługuje na miano najbardziej ekscytującego miasta w Europie.  Z plaży po życie nocne, z kafejek po modne butiki, tutaj znajdziesz czego dusza zapragnie.  Centralnie ulokowane atrakcje w połączeniu z niemal pionowymi wzgórzami, zachęcają do odkrywania pieszo, stawiając wyzwanie twoim udom i pośladkom.

ZAKWATEROWANIE

Jeśli zdecydujesz się na serce miasta, EPIC SANA Lisboa Hotel  zachwyci Cie widokami zanurzając się w między czasie w basenie ulokowanym na dachu.

Jeśli priorytetem twoim są poranne biegi lub spacery, warto wziąć pod uwagę zachodnie dzielnice Lisbony jak Alcantara lub Belem, jest to cicha ucieczka od gwarnych wieczorów w centrum.  Docenisz tutejsze szlaki biegowe wiodące tuż nad wodą.   Dla luksusu i widoków polecam ALTIS BELEM Hotel & Spa

 

DZIEŃ 1

Zacznij dzień od portugalskiego śniadania w The Mill; Świeżo upieczone pieczywo  gwarantuje dodatkowe paliwo wchodząc po schodach, lecz restauracja również obfituje w zdrowe opcje, takie jak owsianka z masłem orzechowym z nasionami omegi. Potem podążaj za Calçada do Combro na wschód, odkrywając, czy któreś z bocznych ulic oczaruje cie swym urokiem.  Jedź dalej na wschód do centrum handlowego z bardzo niekomercyjnymi atrakcjami, takimi jak Praça Luís de Camões, placem upamiętniającym słynnego portugalskiego poetę, i Convento do Carmo, ledwo stojącymi pozostałościami ogromnego klasztoru, który rozpadł się podczas trzęsienia ziemi w Lizbonie w 1755 roku.

Udaj się na południe do Rua Augusta, przez łuk o tej samej nazwie i na Praça do Comércio, w którym odbywają się największe festiwale i koncerty na świeżym powietrzu. Stamtąd idź na wschód wzdłuż nabrzeża na Rua Arameiros i do Alfama. Celem jest zamek św. Jerzego na szczycie wzgórza, ale warto poświęcić swój czas na odkrywanie zakrzywionych, pagórkowatych bocznych ulic Alfamy. Objazd na lunch w małym Lisboa Tu e Eu, gdzie można zaprzyjaźnić się z sąsiednimi stołami, gdy szef kuchni przygotowuje sardynki i gazpacho.

Sam zamek,  zbudowano około 48 rpne, został przekazywany między Rzymian, Wizygotów, Maurów i chrześcijan. Teraz jest to jedna z najbardziej ukochanych relikwi Lizbony. Po odwiedzeniu zamku ruszaj z powrotem wzdłuż wybrzeża w kierunku targowisk.

Kolacje polecamy w historycznym centrum miasta. Około godziny dwudziestej pierwszej wybierz się na słynny akompaniament Fado wywodzący się od śpiewających ludowych śpiewaków. Fado rozśpiewuję o tęsknocie  za dniami przeszłości.

 

DZIEŃ 2

Do dzielnicy Balem, dostaniesz się taksówką, pociągiem lub pieszo.  Zacznij od śniadania w SUD Lisbona.  Następnie przespaceruj się wzdłuż wody podziwiając nadmorską wieżę strażniczą Belem pochodzącą z XVI wieku.

Wybierz się na wycieczkę do Klasztoru Hieronimitów, ogromnego architektonicznego cudu wybudowanego w latach 1501-1601. Jeśli czas na to pozwoli, odwiedź niesławny Pastéis de Belém w odległości zaledwie jednej przecznicy, słynnych z produkcji ciast.

Wsiądź do pociągu jadącego na zachód do Cascais, skromnego nadmorskiego miasteczka, które znajduje się zaledwie 30 minut od hotelu. Zatrzymaj się na lunch w Polvo Vadio (na kalmary), a następnie spędź kilka godzin na plaży, gdzie możesz wziąć udział w zajęciach rozciągania i jogi lub po prostu zrelaksować się pod parasolem z dobrą książką.

Złap pociąg z powrotem do miasta, aż do ostatniego przystanku, Cais do Sodré. Udaj się do artystycznej Taberna Rua das Flores na kolację ze świeżymi owocami morza.

Potem zagub się w bocznych ulicach Bairro Alto, podążając za tłumami do barów zaśmiecających boczne ulice. Nie ma znaczenia, dokąd się wybierasz: zamów napój na wynos, wynieś go na ulice i połącz się z tłumem, korzystając z resztek twojego weekendu.