Triale w triatlonie

Triale w triatlonie

Triale w triatlonie 300 655 FitNow - treningi personalne

Nowi szaleńcy zaczęli przychodzić, na początku były to osoby uprawiające popularne sporty, ludzie, którzy tak jak my czerpali przyjemność z wysiłku fizycznego. Pojawiali się u nas koszykarze, biegacze, i osoby grające w piłkę nożną itp.

Ale wtedy pojawił się całkowicie inny rodzaj klientów, taki, który troszkę niepokoił trenerów.

Niezależnie od tego jak bardzo trenerzy cierpieli ze swoich rutyn treningowych, ci faceci mieli w spojrzeniu coś takiego, co wytrącało z równowagi nawet najtwardszych z nich.

Byli to triatloniści.

Triatloniści mają wyjątkowy poziom determinacji, siły napędowej i zdolności do trenowania powyżej limitów zwykłych ludzi. Ich zdolność do dokopania się do największych głębin ich psychiki i nieustępliwośc w ćwiczeniach przerasta ludzki umysł.

Jednak mieli oni takie same problemy jak reszta z nas: duży brak równowagi pomiędzy mięśniami czworogłowymi i dwugłowymi, ramiona zaokrąglone z przodu i w przypadku wielu z nich, ogromną siłę górnych partii ciała.

Szybko okazało się, że sport wybrany przez tych facetów i trening z nim związany na dłuższą metę spowodowałby problemy, gdyby nasi trenerzy nie interweniowali.

Więc jaki jest najlepszy protokół treningowy dla triatlonistów?

Wyścigi na czas w triatlonie
3 niezbędne składniki protokołu treningowego dla triatlonistów

  1. To program, który rozwija cały tylni łańcuch kinetyczny, zwłaszcza pośladki, mięśnie dwugłowe oraz środkową i dolną część pleców.
  2. To program, który rozwija zarówno siłę, jak i wytrzymałość.
  3. To program, który zapobiega zniszczeniom godzina po godzinie, spowodowanym garbieniem się nad manetkami, wycieraniem chodników i okrążaniem basenu.

Krótko mówiąc, czas spędzony na siłowni musi wyrównywać czas spędzony do wykonywania sportu, dzięki temu pozwalamy ciału na zyskanie większej wydajności i wytrzymałości, co daje sportowcom możliwość na dłuższy wysiłek w szybszym tempie.

ul ślusarska 9
30-710 Kraków
Przekonaj się sam