SPRINTEM PO JĘDRNE POŚLADKI…

SPRINTEM PO JĘDRNE POŚLADKI…

SPRINTEM PO JĘDRNE POŚLADKI… 300 450 FitNow - treningi personalne

Ruchy eksplozywne… W celu uzyskania ładnych pośladków, których tak pragniesz, musisz wykonywać ruchy eksplozywne, nie powolne. Dlaczego? W mięśniu pośladkowym wielkim dominują włókna szybkokurczliwe i by dobrze je trenować, musisz wykonywać ćwiczenia eksplozywne, takie jak sprinty, martwy ciąg, czy wykroki po przekątnej.
Jeżeli wykonujesz typowo kulturystyczne ruchy jak Plie z obciążeniem, lub Martwy Ciąg – stopy szeroko – Sumo, musisz wykonywać tempo 3:1 (ekscentryczne:koncentryczne) i skoncentrować się na dużej ilości powtórzeń 20-25 minimum.

Biegaj sprintem… Przez bieganie ze stałą częstotliwością, szybkokurczliwe włókna stają się słabe, a wolnokurczliwe stają się włóknami dominującymi. Mięsień pośladkowy średni przez to staje się mięśniem dominującym nad pośladkowym wielkim. Biegi spokojne zatem nie aktywują Twoich mięśni pośladkowych wielkich, lecz jeśli do swojego treningu zaangażujesz sprinty, podobnie jak robią to elitarni maratończycy by polepszyć swoje osiągi, to nie będziesz miał tego problemu.
Sprinty są niesamowite, ponieważ są szybkie, krótkie i dużo ciekawsze. Nie zajmują dużo czasu i możesz wykonywać je praktycznie wszędzie – przed swoim domem, miejscem pracy, na plaży, w pobliskim parku, ze znajomymi lub samotnie.

Trening sprintów… Trening sprintów to naprawdę świetny trening i praktycznie nie zajmuje Twojego czasu. Spróbuj wykonać następujące ćwiczenia w trakcie swojej drogi do lepszego tyłka:

1.Zacznij od wolnego biegu rozgrzewkowego – około 10-15 minut.
2. Spróbuj pobiec 30sek maksymalnym sprintem.
3. Pozwól swojemu ciału w pełni się zregenerować truchtając przez 2 minuty.
4. Powtórz sprint 6-10 razy.
5. Wykonuj ten trening 2 razy w tygodniu i nie zapominaj, aby za każdym razem po zakończeniu porozciągać się!