NIE WYKONUJ ZŁYCH TRENINGÓW…

NIE WYKONUJ ZŁYCH TRENINGÓW…

NIE WYKONUJ ZŁYCH TRENINGÓW… 300 450 FitNow - treningi personalne

Wyobraź sobie jakie rezultaty mógłbyś osiągnąć jako biegacz, gdybyś był zmotywowany do treningu każdego dnia i nigdy nie skracałbyś biegów z byle powodu. Mógłbyś w końcu stać się bardziej konsekwentnym biegaczem, który ukańcza wszystkie swoje treningi w 100%-tach.
Konsekwencja biegacza to każdy odbyty trening, każdy kolejny tydzień walki z własną słabością i wiele lat pracy w trakcie kariery biegowej. Bez niej nigdy nie poprawisz swojej wydajności i w każdym wyścigu będziesz prezentować ten sam poziom. Konsekwentny trening to taki, który pozwala na przebiegnięcie pół-maratonu w tempie 10K.
Konsekwencja posiada również moc pozwalającą na uniknięcie kontuzji, buduje motywację i pozwala sprawić, że bieganie staje się nawykiem.
Podjęcie następujących kroków pomoże ci odnaleźć motywację i zmobilizuje cię do konsekwentnego programu biegania;

Krok 1: Nie wykonuj złych treningów!!! Jeśli poziom twojej motywacji jest cały czas wysoki, powinieneś zrobić wszystko co tylko możliwe, by ją chronić, pielęgnować i starać się by taka właśnie pozostała. Zły trening może okraść z motywacji nawet najbardziej konsekwentnych i zainspirowanych najlepszymi mistrzami biegaczy.
Jeśli jesteś w trakcie wykonywania złego treningu, masz nieumotywowaną skłonność, by go nagle porzucić, pamiętaj że w konsekwencji poczujesz się jak nieudacznik. Zamiast przedwczesnej rezygnacji z treningu, modyfikuj go do własnych potrzeb fizycznych i pogodowych. Zmień tempo, poszukaj współtowarzysza, podkręć lub zmień muzykę, wykonaj w przerwie krótki, intensywny trening wydolnościowy (pompki, przysiady, wyskoki, etc)…
Twoja mentalność jest ściśle związana z tym jak biegasz. Bieganie z najlepszą wydajnością jest o wiele łatwiejsze, gdy czujesz, że twój trening sprawia ci satysfakcję.

Krok 2: Szczególne momenty tworzą większą motywację !!! Małe sukcesy lub małe zwycięstwa, pomogą ci uzyskać i utrzymać motywację. Możesz świadomie zaplanować je w swoim planie treningowym, by utrzymać swoją motywację na wysokim poziomie w chwili, gdy potrzebujesz impulsu…
Oto kilka przykładów, które możesz zacząć wykorzystywać już dziś w swoim bieganiu:

  • Zacznij bieg nieco wolniej niż zazwyczaj, dzięki temu będziesz mógł lepiej go zakończyć.
  • Zawsze staraj się ukończyć wszystkie zaplanowane biegi w tygodniu bez omijania choćby jednego z nich.
  • Konsekwentnie wykonuj wszystkie ćwiczenia tułowia po sesji biegania.
  • Biegaj przebieżki dwa razy w tygodniu po łatwych biegach przez okres miesiąca.

Na pierwszy rzut oka żadne z tych osiągnięć nie jest szczególnie imponujące. Nie będziesz się przecież chwalić tym, że wykonałeś wszystkie treningi zaplanowane na ten tydzień, prawda?
Prawdziwa siła bierze się z osiągnięcia dwóch lub trzech małych zwycięstw każdego tygodnia. Motywacja wówczas sama się napędza. Techniki te naprawdę działają potężnie jako sposoby na zwiększenie motywacji dla tych, którzy muszą biegać bardziej konsekwentnie.
Gdy doświadczysz małych zwycięstw kilkakrotnie, zaczniesz ich pragnąć i planować ich jeszcze więcej każdego tygodnia. Pomogą ci poczuć się silniejszym, bardziej konsekwentnym, szybszym i zmotywowanym. Trasa czeka – nie marnuj czasu !!! Biegaj….