CO ROBIĆ, A CZEGO NIE ROBIĆ BIEGAJĄC

CO ROBIĆ, A CZEGO NIE ROBIĆ BIEGAJĄC

CO ROBIĆ, A CZEGO NIE ROBIĆ BIEGAJĄC 1550 650 FitNow - studio treningów

Jako wieloletni biegacz oraz trener siłowy uważam, że aby być lepszym biegaczem, nie wystarczy samo bieganie.  Bieganie jest zwykle sportem jednowymiarowym.  Poruszasz się w zasadzie tylko do przodu. Nie rozwijasz się we wszystkich płaszczyznach. Wręcz rozwijasz się nierównomiernie.   W konsekwencji, kontuzji doznaje blisko jedna trzecia biegaczy.

Wielu biegaczy po prostu biega, wielu patrzy na magazyny fitnessowe z myślą: Też tak umiem. Następnie próbują i doznają kontuzji, zastanawiając się co zrobili źle.

Treningi dla biegaczy skupiają się na słabych punktach naszych ciał. Uwzględniają treningi siłowe, ćwiczenia korygujące i uzupełniające, od jogi poprzez podstawowy trening zwiększający stabilność, po treningi siłowe.

Najpierw zadaj sobie pytanie i dowiedz się, co musisz poprawić. Dzięki temu zajdziesz dalej. Jakie są Twoje problemy? Czy chodzi o postawę? Słabą kontrolę kolan? Nie równy rozwój mięśni antagonistycznych?

Istnieje wiele informacji o tym jak zwiększać wydolność serca i płuc, lecz nie wiele mówi się o tym jak biegacz powinien zachować zdrowe ciało. Im bardziej stabilna podstawa siłowa organizmu, tym efektywniejsza będzie jego praca. A w szczególności upewnimy się że celem jest udoskonalać bieganie latami a nie udoskonalić bieganie pod kontem następnego sezonu.

EKONOMIA RUCHU
W ciągu 6 lat praktyki, trenerzy FitNOW pracowali z zaawansowanymi sportowcami, kompletnymi nowicjuszami lub klientami po przejściach urazowych.

Nasze ciała ewoluowały do biegania. Nasi przodkowie mieli krótsze nogi, dłuższe ręce i mniejsze stopy. Nasze ciała zmieniły się tak, że możemy biegać efektywniej. Ale jednocześnie utraciliśmy zdolności pełnej kontroli naszych ciał.  Obecne fizyczne możliwości przeciętnego człowieka sięgają frakcji maksymalnych możliwości a wpływy uproszczeń cywilizacyjnych spowodowały wady postury oraz zaniki mięśni.

Choć wiele ćwiczeń może zwiększyć Twoją wydajność, pięknem biegania jest to, że nie musisz ich wykonywać. Wszystko czego potrzebujesz to para dobrych butów i szorty. Trening dodatkowy naprawdę nie jest konieczny, dlatego większość biegaczy nie stosuje ćwiczeń uzupełniających idąc na skróty.  Bieganie jest prawdopodobnie jednym z najbezpieczniejszych sportów, jeśli trenujesz mądrze, lecz musisz sobie zadać pytanie: ” Czy biegasz aby bić rekordy i być wyśmienitym biegaczem, czy robisz to dla aspektu zdrowotnego?”

Co my uważamy?
Postaw obok siebie dwie osoby- biegacza który ukończył maraton w czasie 2:50 i triatloniste który ukończył dystans olimpijski(1,5 km pływania / 40 km jazdy rowerem / 10 km biegu) w czasie 2:30, obydwa czasy są godne pochwały w świecie amatorstwa. Zobaczysz dwie różne osoby i przekonasz się że równomierny rozwój mięśni służy nie tylko estetyce wyglądu a przede wszystkim ma uzasadnienie w funkcjonalności ciała.