ANATOMIA BIEGACZA Cz.1

ANATOMIA BIEGACZA Cz.1

ANATOMIA BIEGACZA Cz.1 1550 650 FitNow - treningi personalne

I właśnie tutaj leży pułapka. Informacje dla biegaczy zostały dopasowane tak, aby trenowali serce i płuca – głównego silnika napędowego naszego ciała. Można by wypełnić całą głębię oceanu informacjami, jakie otrzymują biegacze i trenerzy na temat fizjologi biegania. Nieważne jakie masz nastawienie, albo jak interpretujesz tę informacje, i tak odgrywają one ważną rolę w procesie treningu twojego silnika napędowego. Jednak silniki – nawet te duże, nie pracują same z siebie.

Jak większość dzieciaków generacji Nintendo, dorastałem grając w cały pakiet gier. Lubiłem grać w wyścigi samochodowe etc,a większość tych gier była do siebie podobna. W pierwszym wyścigu jeździ się prostym samochodem. Gdy rosną twoje umiejętności na torze wyścigowym, wygrywasz wyścigi i zdobywasz 'pieniądze’, które możesz wykorzystać, żeby ulepszyć swój samochód. To bardzo proste. Wydawanie pieniędzy na większy silnik, oznacza, że można jeździć z większą prędkością. Cała zabawa polega na szybkiej jeździe, prawda? Jednak szybko zdajesz sobie sprawę, że im więcej masz koni mechanicznych pod maską, tym łatwiej wypadasz z toru. Nie możesz wykonać odpowiedniego skrętu, chyba, że wydasz trochę pieniędzy na zawieszenie i opony. Ta gra niemal 'zmusza’ cię do odpowiedniego ulepszania samochodu, ponieważ topienie pieniędzy w jednej części samochodowej nie przynosi wystarczających rezultatów, by wygrać wyścig.

Dzieje się tak nie tylko w wirtualnej rzeczywistości. Porozmawiaj z jakimkolwiek kierowcą wyścigowym, a dowiesz się z pierwszej ręki, że spędzają więcej czasu ulepszając zawieszenie i opony, niż usprawniając silnik. Wszystkie konie mechaniczne muszą przechodzić przez stabilne podłoże, jeśli chcesz zobaczyć owoce swojej pracy.

Widocznie większość biegaczy nie grało w tego typu gry, ponieważ bieganie przemieniło się w jakiś dziwny typ sportu, w którym musisz dawać sobie codziennie wycisk, aż osiągniesz szczyt. Większość biegaczy nie pracuje nad swoim stabilnym podłożem, ponieważ trener oczekuje, że będą biegać na coraz dłuższe dystanse. Istnieje pewien duży problem, a mianowicie stwierdzenie, że „Więcej Znaczy Lepiej”. Otóż jest ono nieprawdziwe. Dokładnie. Jak można w ogóle coś takiego powiedzieć?