10 RZECZY, KTÓRE TERAZ MOŻESZ ZROBIĆ, BY LEPIEJ PŁYWAĆ…

10 RZECZY, KTÓRE TERAZ MOŻESZ ZROBIĆ, BY LEPIEJ PŁYWAĆ…

10 RZECZY, KTÓRE TERAZ MOŻESZ ZROBIĆ, BY LEPIEJ PŁYWAĆ… 1550 651 FitNow - treningi personalne


Jesteś pływakiem, triatlonistą albo planujesz wielki powrót do pływania i chcesz się dowiedzieć jak pływać nieco szybciej i z nieco mniejszym wysiłkiem? Oto kilka sprawdzonych porad od zaprawionych w boju.

Oddychaj!Ze wszystkich rzeczy, które możesz zrobić, by poprawić swoje pływanie, najłatwiejsza z nich – oddychanie – jest najważniejsza i najbardziej efektywna.
Istnieją trzy złote zasady dotyczące oddychania i pływania:
1.Nigdy nie wstrzymuj oddechu podczas pływania – powoduje to napięcie i sztywność – a to najwięksi wrogowie pływania.
2.Nigdy nie zanurzaj twarzy pod wodą, jeśli w twoich płucach nie ma powietrza – takie zachowanie wywołuje strach i panikę (co z kolei prowadzi do napięcia i sztywności)
3.Zmień ilość wydechów w oparciu o ilość wymachów, które wykonujesz. Jeśli nabierasz powietrza co każde dwa wymachy, musisz robić mocny wydech nosem i ustami. Zgraj ze sobą czynności w taki sposób, by od razu odwrócić głowę do zaczerpnięcia oddechu, gdy tylko ostatnia bańka powietrza opuści twoje usta. Jeśli bierzesz oddech co trzy, cztery, pięć, albo więcej wymachów, dostosuj swój wydech w taki sposób, by….twoja głowa odwracała się wtedy, gdy tylko ostatnia bańka powietrza opuści twoje usta.

Rozciągaj swoje biodra i ramiona…Rozciąganie się jest niezwykle ważne dla pływania. Może zmniejszać ryzyko wystąpienia kontuzji. Może również pomóc w zwalczaniu twoich obecnych urazów. Jedną z rzeczy, którą rozciąganie na pewno zrobi, jest pomoc w przybraniu odpowiedniej pozycji w wodzie bez potrzeby zużywania dodatkowej energii lub wydajności.