WSZYSTKO ALBO NIC…

WSZYSTKO ALBO NIC…

WSZYSTKO ALBO NIC… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Powyższe przekonania są błędne. Nawyki to zachowania, które konsekwentnie powtarzamy, ale nikt nie każe ich powtarzać za każdym razem perfekcyjnie. Spójny plan nie wymaga doskonałości. Gdy chodzi o zamienianie złych nawyków na te dobre, pojedyncze błędy nie mają znaczenia w dłuższej perspektywie czasu. Natomiast powielanie takiego błędu, drugi lub trzeci raz z rzędu staje się niebezpieczne.

Znów te same błędy…Opuszczanie pojedynczego dnia nie ma żadnego wpływu na efekty długoterminowych planów i wprowadzania nowych nawyków. Nie ma znaczenia, czy ominęliście trening, czy zjedliście coś zakazanego, jeśli tylko wiecie, jak wrócić na prawidłowy tor. Ponadto, najlepsi specjaliści ze wszystkich dziedzin popełniają błędy przez cały czas. Sportowcy pomijają treningi, prezesi zapominają o relaksie, dietetycy jedzą niezdrowe produkty, artyści wylegują się cały dzień w łóżku zaniedbując swoje projekty. To są tylko ludzie, tak jak Wy. Na drodze do celu istnieje wiele przeszkód. Łatwo się potknąć, zboczyć z kursu i wziąć się za siebie z entuzjazmem godnym leniwca.

Najważniejsza jest konsekwencja…Jaka jest różnica między popularnymi artystami, a innymi ludźmi? Nie perfekcja, ale konsekwencja. Dlatego najważniejsze jest unikanie powielania błędów pod rząd, a nie zapobieganie każdej porażce. Błędy są częścią procesu, ale nie powinny stać się rutyną. Jedno potknięcie to tylko przypadek, ale powtórzenie go to początek budowania nawyku. Zatrzymanie tego procesu, zanim błędy przeistoczą się w zwyczaje, oraz szybki powrót na właściwy tor są kluczowymi umiejętnościami.

Jak wrócić na właściwy tor?Istnieje kilka strategii pomagających zatrzymać powielanie błędów, wrócić na właściwy tor i wzmacniać dobre nawyki.