SZTUKI WALKI – ALTERNATYWNY TRENING…

Jak efektywne są sztuki walki jeśli chodzi o sprawność fizyczną?

piątek, 19 Czerwiec 2015

Spójrzmy prawdzie w oczy - dla niektórych z nas "rutynowe" chodzenie na siłownię, podnoszenie ciężarów albo spędzanie czasu na maszynach kardio nie jest tak bardzo zachęcające. Tak naprawdę, co właściwie osiągamy w ten sposób, poza zdrowiem i korzyściami estetycznymi? Czy można w jakiś praktyczny sposób zastosować zdolność wyciskania 180kg na ławce, albo wykonywania uginania przedramion z 40kg hantlami?

Zalety alternatywnych sposobów trenowania…Cóż, z pewnością znajdą się osoby, które stwierdzą, że można, ale przyjrzyjmy się alternatywie dla siłowni, która poprawi twoją sprawność fizyczną, wytrenuje korpus, równowagę i koordynację – czyli wszystko, czego używamy na co dzień. Tą alternatywą są sztuki walki.
Sztuki walki dowodzą, że istnieją realne alternatywy dla tradycyjnych sposobów trenowania, które nie tylko pomogą ci osiągnąć pewne cele jeśli chodzi o sprawność fizyczną, ale również nauczą samoobrony, pomogą zbudować pewność siebie i nakierują cię na drogę celów leżących przed tobą, do których będziesz wracał, by nauczyć się jeszcze więcej.
Ludzie w różnym zakresie wiekowym uprawiają sztuki walki na całym świecie. Taekwondo, koreańska sztuka walki ma ponad 70 milionów osób praktykujących.

Jak efektywne są sztuki walki jeśli chodzi o sprawność fizyczną?Polepszona Propriocepcja: Tak, propriocepcja to duże słowo, które tak naprawdę oznacza coś w rodzaju „zdolności czucia mięśni” lub zdolności ciała do wyczuwania czy się porusza i gdzie znajdują się poszczególne części ciała w odniesieniu do siebie.
Chińskie badania dotyczące sztuki Tai Chi ukazały, że starsze osoby praktykujące tą sztukę mają lepszą propriocepcję w stawach kostek i kolan niż grupa prowadząca siedzący tryb życia oraz lepszą kinestezję niż osoby regularnie pływające lub biegające.