SEKRET TKWI POD SKÓRĄ…

SEKRET TKWI POD SKÓRĄ…

SEKRET TKWI POD SKÓRĄ… 1550 649 FitNow - treningi personalne

Zwykły przypadek…
Kobieta (nazwijmy ją Grażynka) w drodze do domu wzięła udział w niefortunnie pechowym wypadku samochodowym. Doznała licznych obrażeń karku i pleców. Różni lekarze dawali odmienne opinie na temat ruchów, które pogorszą jej urazy. „Nie pochylaj się do przodu”, powiedział jeden. „Nie pochylaj się do tyłu” radził inny lekarz. Ze względu na zalecenia lekarza, by się nie nadwyrężać, Grażynka zaczęła przybierać na wadze i popadła w depresję.
Jej fizjoterapeuta przypadkowo wspomniał o jodze. Zdesperowana poszła do pobliskiego studia jogi i zakochała się. W ciągu kilku tygodni nastąpiła znaczna poprawa. Pod koniec miesiąca zauważyła, że ból zelżał. Grażynka jest dzisiaj okazem zdrowia, a wszystko dzięki jodze.
W jaki sposób ludzie jak Grażynka korzystają z jogi, zadziwiając lekarzy, lecząc się szybciej i dochodząc do lepszego zdrowia niż kiedykolwiek?

Sekret tkwi pod twoją skórą…
Pod naszą skórą znajdują się naczynia limfatyczne, w których pływają białe krwinki i plazma, które uczestniczą w wytwarzaniu przeciwciał. Pomagają im w tym makrofagi, które „połykają” i zabijają zarazki oraz ciała obce.

Naczynia limfatyczne: 
Anatomicznie, naczynia limfatyczne są strukturami o cienkich ścianach, w których znajduje się limfa. Jako część układu limfatycznego, są one niezbędne systemowi naczyniowemu. Naczynia limfatyczne utworzone są przez komórki śródbłonkowe, a także zawierają cienką warstwę mięśni gładkich, a błona komórkowa przytwierdza naczynia limfatyczne do otoczenia. Zadaniem naczyń limfatycznych jest napędzanie limfy z naczyń kapilarnych, które głównie zajmują się absorbcją płynów wewnętrznych z tkanek.
Mówiąc prostym językiem: limfa pomaga nam zachować zdrowie. Limfa jest częściowo odpowiedzialna za utworzenie zdrowego układu odpornościowego! W przeciwieństwie do serca, które pompuje krew i utrzymuje ją w ciągłym ruchu w ciele, nie istnieje żadna „pompa limfatyczna”, która wprawia limfę w ruch. Nasze ciała polegają na innym sposobie, by poruszać limfą. Nie ma lepszej metody na poruszanie limfą niż „poruszanie się, czyli RUCH”.
Zastanów się nad tym – czy kiedykolwiek zauważyłeś, że ludzie prowadzący siedzący tryb życia częściej chorują?