PRAWIDŁOWE POMIARY CIAŁA…

PRAWIDŁOWE POMIARY CIAŁA…

PRAWIDŁOWE POMIARY CIAŁA… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Na przykład, wahania stopnia nawodnienia mają wpływ na wartości przedstawiane na wadze. Odwodnienie prowadzi do zatrzymywania wody w organizmie, co może sprawiać, że waga będzie szaleć. Jeśli sprawy mają się w ten sposób to jak ocenić czy robisz postępy?
Oto 3 inne narzędzia, które mogą w sposób wiarygodny pokazać jak bardzo opłaca się ciężka praca na siłowni…

POMIARY CIAŁA… To najłatwiejszy i najbardziej efektywny sposób śledzenia utraty wagi. By zrobić to w odpowiedni sposób upewnij się, że miara nie jest ani za ciasna, ani za luźna wokół mierzonej części ciała. Wykonuj pomiary co 3-4 tygodnie, mierz obwód: talii, klatki piersiowej, bioder, ud i ramion. Notuj w dzienniku wszystkie pomiary, by mieć możliwość śledzenia zmian oraz zapisuj ilość centymetrów, które straciłaś, żeby widzieć ile udało ci się zdziałać do tej pory.

SKONTROLUJ ILOŚĆ TKANKI TŁUSZCZOWEJ… Prawdopodobnie jesteś świadomy, że mięśnie są cięższe niż tłuszcz, ale zajmują mniej miejsca w ciele i dlatego zwiększona masa mięśniowa może sprawić, że waga pokaże większe wartości, mimo że tak naprawdę schudłaś. Mimo to, śledzenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w ciele jest bardziej efektywne, gdy przychodzi do stwierdzenia postępów (lub ich braku). By zmierzyć procentową zawartość tkanki tłuszczowej możesz użyć urządzenia do pomiary grubości fałdy skórnej lub, jeśli chcesz być bardziej dokładna, wybierz skan DEXA. Trochę kosztuje, ale jest warty swojej ceny.

ZRÓB ZDJĘCIA PRZED I PO… Dodanie elementu wizualnego do podróży przez utratę wagi jest bardzo ważne. Tak naprawdę to narzędzie nie tylko pomoże ci w śledzeniu zdrowej utraty wagi, ale również zwiększy motywację i pewność siebie, gdy zaczniesz zauważać, że twoje ciało nabiera kształtów, o jakich marzyłeś.

ZAPYTAJ BLISKICH O OPINIE… Presja wywierana przez rówieśników może być wpływowym narzędziem, z którego powinnaś skorzystać, by przyspieszyć swoje wysiłki w celu utraty wagi i by obiektywnie zmierzyć swoje postępy. Dlatego poproś przyjaciół o pomoc i opinie dotyczące twojego wyglądu. Jeśli naprawdę robisz postępy, na pewno to zauważą. Upewnij się tylko, że korzystasz ze szczerej i prawdziwej porady.

PORÓWNAJ UBRANIA.. Dopasowanie ubrań jest dokładniejszym narzędziem do pomiarów niż cyfry pokazane na wadze. Dlatego, by śledzić swoją prawdziwą utratę wagi, przynajmniej dwa razy w miesiącu sprawdź jak czujesz się w ulubionych jeansach czy koszuli, etc…
Jeśli widzisz zmany na pewno jesteś na dobrej drodze. Jeśli nie, przyjrzyj się swoim ćwiczeniom i/lub diecie i wprowadź odpowiednie zmiany. To bardzo proste!