PORANNY ENERGETYK…

PORANNY ENERGETYK…

PORANNY ENERGETYK… 1550 650 FitNow - treningi personalne

Właściwości kawy nie kończą się na zapobieganiu senności…
1. Kawa przeciw cukrzycy… Cukrzyca typu 2 w ostatnich latach diagnozowana jest częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz większej ilości osób zaleca się ogromne zmiany w diecie i stylu życia, by zapobiec tej chorobie.
Oczywiście nic nie przebije zdrowej diety i regularnych ćwiczeń, lecz kawa może w pewnym stopniu chronić przed cukrzycą. Badania wykazały, że u ludzi, którzy wypijali 7 lub więcej filiżanek kawy dziennie, odnotowano zdecydowanie niższy wskaźnik zachorowalności na cukrzycę, niż u tych, którzy pili dwie lub mniej filiżanek dziennie.
Jasne, że siedem filiżanek kawy to całkiem sporo, ale korzyści przeciw cukrzycy występują tylko przy regularnym spożywaniu tak dużej ilości kawy. Kawa pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi, co może wyjaśnić efekt zapobiegania cukrzycy.

2. Kawa przeciw nowotworom…Regularne spożycie kawy jest związane ze zmniejszeniem ryzyka wystąpienia szerokiej gamy nowotworów, w tym wątroby, nerek czy jelita grubego. Badania wykazały także, że kawa nie jest związana z rozwojem raka prostaty, trzustki i jajników.
Jeśli rozważałeś zrezygnowanie z porannego kubka kawy z powodu ryzyka nowotworem, możesz odetchnąć z ulgą. W zasadzie, możesz nawet rozważyć zaparzenie kolejnej kawy.

3. Kawa przeciw dnie moczanowej… Jedno z badań odnotowało, że ludzie, którzy pili co najmniej cztery kubki kawy dziennie, mieli niższe notowania w zachorowaniach na dnę moczanową, o prawie 40%. Spożywanie kawy pomaga zredukować w organiźmie produkcję kwasu moczowego, głównego winowajcy w przypadku dny moczanowej.

4. Kawa przeciw chorobie Parkinsona… Badania wykazały, że u ludzi, którzy pili co najmniej 5 kubków kawy dziennie przez 13 lat, zanotowano zmniejszenie częstotliwości występowania choroby Parkinsona, w stosunku do ludzi pijących mniej niż 5 kubków, lub wcale nie pijących kawy.
To samo badanie wykazało, że podobne działanie mają 3 kubki herbaty każdego dnia.

5. Kawa przeciw nadwadze… Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, jesteś narażony na niepożądaną nadwagę. Pomóż przyspieszyć swój metabolizm pijąc kawę. Kofeina zwiększa tempo przemiany materii w organiźmie, co może pomóc spalić więcej kalorii. Wzrost nie jet duży, ale z czasem może być bardzo efektywny.

Ostrzeżenia… Nie próbuj zniweczyć tych cudownych właściwości czarnej kawy wybierając frappucino karmelowe z bitą śmietaną i posypką czekoladową. Za dużo cukru i za dużo kalorii. Po prostu, czarna kawa jest najlepsza.
Jeśli planujesz spać w nocy, staraj się nie pić kawy późnym popołudniem ani wieczorem. Kofeina może skutecznie ochronić cię przed zdrową ilością snu, co także zrównoważy jej pozytywne działanie. Zachowaj kawę na rano i południe, gdy trzeba się szybko obudzić.