9 NAJBARDZIEJ EKSTREMALNYCH SPORTÓW

9 NAJBARDZIEJ EKSTREMALNYCH SPORTÓW

9 NAJBARDZIEJ EKSTREMALNYCH SPORTÓW 1550 550 FitNow - treningi personalne

Nawet najbardziej Hardcorowe treningi siłowe występują w przewidywalnym otoczeniu. Obciążenia mogą bywać ciężkie, a łokcie mogą się telepać, lecz podłoga się nie rusza, a sufit nad głową nie wyleci w stratosferę. W trakcie treningu, największą nieprzewidywaną może być nieoczekiwana rozmowa przerywająca tok treningowy. To może być ekstremalnie denerwujące, ale przeżyjesz.

Sportowiec ekstremalny jest innym gatunkiem człowieka. Uzależnieni od adrenaliny, potrzebują aby ich świat się trząsł, telepał i wibrował wokół nich. Więc wystawiają swoje ciała na próbę na wysokościach, głębokościach, prędkościach i innych warunkach, zmuszając ich ludzkie powłoki do przeciwstawiania się prawom fizyki. Przeciwnikiem nie jest tylko fizyka; jest nim ludzki instynkt przeżycia.

Sporty ekstremalne w ostatnich latach mnożą się jak grzyby po deszczu, co nasuwa pytanie: Które z nich są najbardziej ekstremalne? To subiektywne pytanie, a odpowiedzi leżą na tablicy waszych najgłębszych lęków. Jeśli nie jesteś fanem wody lub ciemności, freediving może wydawać się najbardziej szaloną rzeczą. Dla innych może to być orzeźwiająca kąpiel.

Sporty jakie opisaliśmy poniżej używają i nadużywają grawitacji. Większość z nich jest niewykonalna bez wody. Odrzuciliśmy sporty które wymagają od uczestników uruchomienia silnika; SORRY. Aczkolwiek bez dzisiejszej technologi, żaden z poniżej wymienionych sportów nie byłby wykonalny.

 

TOP 9

Nie zgadzasz się z naszymi wyborami?  Dodaj komentarz na FB – spróbuj zmienić nasze poglądy. Podajcie przykłady waszych ulubionych ekstremalnych sportów. Jesteśmy ciekawi!!!!

1. Skok ze stratosfery

Felix Baumgartner skacząc ze stratosfery, wyniósł sport ekstremalny do niewiarygodnych wysokości. Poprzeczka została podniesiona bardzo wysoko. Owszem, wykorzystał wiele nowych technologi aby się tam dostać, ale skoczył, pobijając liczne rekordy i co najważniejsze – przeżył.

2.  Nurkowanie jaskiniowe.

Dwie trzecie naszej planety znajduje się pod wodą i możliwe że nigdy w pełni nie spenetrujemy jej głębin, ale są tacy którzy nieustannie próbują! Ta ostatnia wyprawa zeszła najgłębiej (niemal 200m), w głąb Lost River w Nowej Zelandii.

3. Wspinaczka bez zabezpieczenia

Grawitacja testuje ludzką determinację, ale ten sport to nie igraszka. Sport, gdzie nie ma miejsca na najmniejszą pomyłkę musiał wylądować na naszej liście.

4. Slacklining

Nie. Wiązanie dwóch końców liny do drzew na osiedlu się nie liczy (ale od tego się zaczyna).  Lina rozwieszona nad wąwozem w wietrznym terenie (często bez lin bezpieczeństwa)? No proszę – to jest ekstrema!

5. Kajakarstwo górskie

Zgadzam się z ogólną zasadą, że moczenie stóp w mieliźnie rzeki może być przyjemne. Ale ciasno wsunięty w plastikowy stateczek, wystrzelony w dół rzeki pokonując fale na poziomie kategorii 5, będąc częściej pod, niż nad wodą, do tego potrzeba j_j.

6. Ice cross

X-Games mają przepustkę do jednych z największych na świecie sportów ekstremalnych. Ice cross łączy ziemię, grawitację, prędkość i kilku równie zwariowanych rywali. Wszystkie połączenia sportowe polecamy spróbować, ale Ice Cross kasyfikujemy jako – Niewskazany.

7. Skeleton

Prędkość i nietolerancja wobec najmniejszych błędów kwalifikują ten sport do naszej pierwszej dziesiątki. Czy potrafisz jechać tak szybko i tak długo, nie popełniając żadnych błędów? Jeśli twoją odpowiedzią jest NIE, to Skeleton (szkielet) nie jest dla ciebie.

8. Narty / Decha

W obu dyscyplinach musisz zadać sobie wiele trudu, aby dotrzeć do ukrytych połaci puchu i nadal mieć moc, aby zjechać. Narty i decha bardzo się różnią, ale także mają ze sobą wiele wspólnego, a my uważamy, że należą do wspólnej kategorii.

9. Surfing

Celowo pozostawiliśmy tą dyscyplinę nieco nieokreśloną, ponieważ skrajnie surferzy używają tak wiele różnych dech, że nie mogliśmy porównać ich wszystkich. Są także deski długie, krótkie, paddle, wake, wind, a nawet body boards.  One też dostały się na naszą listę. Podziękowania ludziom księżyca, za przypływy. Jednym słowem= Extrema.